מאבטח בשגרירות ארה"ב בת"א הותקף בסכין

  אחד המאבטחים בשגרירות בתל-אביב נפצע ברגלו, לאחר שהותקף בסכין ובגרזן על ידי תושב המרכז, בן 41. יריות אזהרה נורו באוויר, החשוד בתקיפה נעצר

  אלי סניור ושחר חי

  אירוע חריג באחד המקומות המאובטחים בארץ: מאבטח ישראלי של שגרירות ארצות הברית בתל אביב נפצע הבוקר (יום ג') באורח קל מאוד ברגלו לאחר שהותקף בסכין ובגרזן. המאבטחים ירו יריות אזהרה באוויר ועצרו את החשוד בתקיפה, בן 41 מאזור המרכז. כוחות משטרה הגיעו למקום, נסיבות האירוע נבדקות. 

   

  מאבטח הותקף בשגרירות ארה"ב בתל אביב 

  צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות"זירת האירוע בתל אביב (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות")

   

  "באנו מבאר שבע לברוח מהמצב הביטחוני", סיפר ל-ynet אדם שהיה במקום בעת האירוע. "שמענו יריות, ראינו שהמאבטחים השתלטו על מישהו שירה בהם". אזרח נוסף אמר כי שמע צעקות ויריות ולאחר מכן ראה אדם שיוצא ממכוניתו עם גרזן ומתקרב לכיוון המאבטחים. "הם כנראה פתחו בירי, אחרי זה תפסו אותו, השתלטו עליו והכניסו אותו לניידת". 

   

  דוד כהן, שהיה על החוף בעת האירוע, סיפר: "שמעתי רעש, הסתכלתי אחורה וראיתי בחור יוצא ממאזדה אל המאבטחים. הוא החזיק בידו גרזן וסכין, התקרב לאחד מהם, המאבטחים שלפו נשק אבל זה לא הפריע לו. הוא זרק את הסכין ופגע באחד המאבטחים. המאבטחים ירו באוויר, פחדתי, השתטחתי על הרצפה ואז תוך זמן קצר המאבטחים השתלטו עליו, הפילו אותו והפשיטו אותו כי חששו שיש לו מטען, ואחר כך העבירו אותו לידי המשטרה".

   

  לארץ צפויה להגיע הלילה מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, שתיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. היא תגיע לישראל כמה שעות לאחר הגעתו של מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, שייפגש אף הוא עם נתניהו. 

   

  קלינטון, שליוותה את אובמה במהלך המסע שלו בדרום מזרח אסיה, תגיע למזרח התיכון מקמבודיה. לאחר שתיפגש עם ראש הממשלה בישראל, היא צפויה להיפגש ברמאללה עם בכירים ברשות. היא לא תיוועד עם גורמים רשמיים של חמאס. מהבית הלבן נמסר כי הנשיא ברק אובמה לא הביע דרישה מישראל להימנע ממבצע קרקעי ברצועה, נוכח האמונה שלישראל הזכות לקבל את ההחלטות הביטחוניות הנוגעות לה.

   

  Read this article in English