תרגיל היוגה שהציע נתניהו לעמיתו מהודו

  לקראת יום היוגה בינלאומי שחל היום, קרא ראש ממשלת הודו בטוויטר לאזרחי העולם לתרגל יוגה באופן יומי. ראש הממשלה נתניהו הציע את תנוחת הכלב עם הראש למטה כדי להתמודד עם המתח הרב במזרח התיכון

  איתמר אייכנר

  הציוצים בטוויטר של נתניהו ומודי

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על קריאתו של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי לאזרחי העולם, לתרגל יוגה באופן שוטף ולהפוך את היוגה לחלק מחייהם. "היתרונות לכך רבים", צייץ מודי בחשבון הטוויטר שלו. נתניהו צייץ בתגובה: "רעיון מצוין, ראש הממשלה מודי, יש יותר מדי מתח במזרח התיכון. אולי תנוחת הכלב עם הראש למטה תוכל לעזור?"

   

  לרגל יום היוגה הבינלאומי היום, התקיים שיעור יוגה במשרד ראש הממשלה בירושלים בהשתתפות עשרות עובדים על מזרנים.

   

  בשנה שעברה האו"ם הכריז על ה-21 ביוני כיום היוגה הבינלאומי. הצעת האו"ם שיזמה הודו נתמכה על ידי 177 מדינות מתוך 193 המדינות החברות באו"ם. ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי יזם את ההצעה באומרו: "יוגה היא מתנה יקרת ערך של המסורת ההודית הקדומה. היא שילוב של אחדות הגוף והנפש, מחשבה ומעשה, איפוק והגשמה, הרמוניה בין אדם וטבע, גישה הוליסטית לבריאות ואורח חיים פעיל ובריא. דרך היוגה אנו מתחברים לאני הפנימי שלנו, לעולם ולטבע. היוגה מכוונת לבריאות הוליסטית, אושר והרמוניה".


  צילום: שגרירות הודו (צילום: שגרירות הודו)


  צילום: רפאל פינקסמשתתפים ביום היוגה הבינלאומי בתל אביב, היום (צילום: רפאל פינקס)

   

  צילום: שגרירות הודושגריר הודו בישראל, פאבאן קאפור (מימין). גם הוא מתרגל יוגה (צילום: שגרירות הודו)

  יום היוגה הבינלאומי הראשון נערך בשנה שחלפה בתל אביב ונחל הצלחה גדולה. כ-2,000 איש השתתפו באירוע המרכזי ותרגלו יחדיו שיטות שונות של יוגה. ארגון מורי היוגה בישראל הקצה את מיטב המורים לבתי הספר, גני ילדים, ומוסדות שונים ברחבי הארץ להעברת שיעורי יוגה ללא עלות.

   

  שגרירות הודו בישראל רתמה ליום היוגה הבינלאומי גם את משרד התרבות והספורט בישראל בשיתוף עם עיריית תל אביב-יפו, ארגון מורי היוגה וארגוני יוגה השונים. האירוע המרכזי נערך הערב במתחם התחנה בתל אביב. בנוסף מתקיימים שיעורי יוגה בכמה מוסדות ברחבי הארץ, לציון היום המיוחד.

   

  שגריר הודו בישראל, פאבאן קאפור, שגם הוא מתרגל יוגה אמר: "כל העולם הוא משפחה, זו תמצית היוגה. ההתלהבות האדירה בעולם ביום היוגה הבינלאומי הראשון מחזקת את המחויבות שלנו לחגוג את האירוע הזה כל שנה. אנחנו מקווים להפיץ את המהות והמסר של המסורת ההודית העתיקה בכל העולם".