סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  שדרות: "פלסטינים משבשים את קווי הטלפון של המשטרה"

  סגן ראש העיר: בזמן נפילות טילי הקסאם בעיר לא יכלו התושבים להתקשר למד"א או למשטרה, כיוון ש"פלסטינים התקשרו וגידפו את השוטרים, ופשוט החזיקו את הקווים פתוחים"

  שמוליק חדד
  ןעוט...
  צילום: לאוניד גילביץ'

  ממלא מקום ראש עיריית שדרות, יוסי פנחס כהן, הסביר השבוע כי תושבי העיר שמנסים להתקשר למשטרה ולמד"א כשנפלו טילי קסאם בשדרות, התקשו להשיג את מבוקשם. זאת כיוון שפלסטינים תושבי בית חנון ובית להיה מתקשרים למוקדים אלה לאחר ירי טילים ומשבשים את קווי הטלפון.
  לאחר ישיבה שקיים עם אנשי כוחות הביטחון באזור להסקת מסקנות לאחר ירי הטילים, הסביר כהן: "בישיבה התברר לנו כי חלק מהתושבים לא יכלו להשיג את המשטרה ולא את מד"א כיוון שהקווים היו תפוסים שעה ארוכה על ידי פלסטינים". לדבריו, "הפלסטינים התקשרו וגידפו את השוטרים, ופשוט החזיקו את הקווים פתוחים".
  אחד הפתרונות שהציעה המשטרה אמור לשלב את חברת מוטורולה כדי למנוע את הישנות המקרה. אך הדבר לא מיושם לפי שעה ככל הנראה משיקולי תקציב. כך הסביר כהן. הוא הוסיף, כי בכוונתו לפעול בעניין כדי להפסיק את התופעה.
  במשטרה אמרו כי התופעה מוכרת ותפיסת הקווים נעשית לא רק בזמן ירי הטילים. בחלק מהמקרים מתקשרים למוקד כיבוי אש או למד"א ומזמינים אמבולנסים ומכבי אש ללא הצדקה.

  פורסם לראשונה |