סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  רוצח ההומלסים נשלח לארבעה מאסרי עולם

  ב-2005 רצח ניקולאי בונר באכזריות שלושה חסרי בית באזור חיפה ואשה נוספת, שאותה אנס קודם לכן. את כל קורבנותיו הוא העלה באש כדי לטשטש את עקבותיו. בסוף מאי 2005 הוא נלכד, וכעת בית המשפט החליט לשלוח אותו לכלא ל-120 שנה

  אחיה ראב"ד

  מאסר עולם רודף מאסר עולם: בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר (יום א') ארבעה מאסרי עולם מצטברים - שהם 120 שנות מאסר - על "רוצח ההומלסים", ניקולאי בונר, שהורשע בארבעה מעשי רצח. בנוסף נגזרו על בונר 17 שנות מאסר שירוצו בחפיפה על עבירות אחרות שבהן הורשע: אונס, חבלה, הצתה, השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט. עונשו של בונר, שאף שרף את גופותיהם של קורבנותיו, הוא כבד ביותר שהוטל אי פעם בבית המשפט המחוזי בחיפה.   

   

  השופטים בהרכב, סגן נשיא בית המשפט מנחם נאמן, מנחם פינקלשטיין וכמאל סעב, דנו ארוכות בשאלת שפיותו של בונר לאחר שסניגורו, עורך הדין עופר כהן, הביא חוות דעת שונות הקובעות כי בונר סובל מ"פסיכוזה פרנואידית כרונית". השופטים קבעו כי יש מקום לקבל דווקא את חוות הדעת הקובעות כי הנאשם אינו סובל ממחלת נפש אלא מ"הפרעת אישיות" בלבד. את המדינה ייצגה עורכת הדין ענת נשר מפרקליטות חיפה.  

   

  הרכב השופטים  ציין כי רוב המומחים טענו שצריכת אלכוהול מופרזת ככל הנראה השפיעה על התנהגותו ומצבו הנפשי של הנאשם. בהחלטתם כתבו: "עובדותיו הקשות של כל אחד ממעשי הרצח, לרבות העבירה הנוספת שלא הסתיימה בהמתת המתלונן, הנסיבות החמורות, שפלות הנפש שבמעשיו קיפח את חייהם של ארבעה אנשים ופגע קשות במתלונן החמישי לא משאירות ספק בדבר החובה המשפטית לצבירת הענישה בכדי להביע את שאט הנפש של החברה ממעשיו הנפשעים של הנאשם".


  ןעוט...

  בונר ועורך דינו בבית המשפט (צילום: דורון גולן) 

   

  סניגורו של הנאשם אמר בתום הקראת גזר הדין כי בכוונתו לערער על ההחלטה, וכן על הרשעתו של בונר בארבעה מעשי רצח. "הבאנו לבית המשפט חוות דעת של מומחים מהשורה הראשונה שקבעו כי מרשי ביצע את המעשים כאשר לא היה בריא בנפשו ולצערי בית המשפט לא קיבל את עמדתנו. אני מקווה שבית המשפט העליון יתקן החלטה זו.

   

  "מבחינתנו זה לא משנה אם מדובר בשני מאסרי עולם מצטברים או בעשרה מאסרי עולם מצטברים. המשמעות של עונשים בסדר גודל כזה היא שמרשי לא יראה עוד את אור היום ואנחנו מתכוונים לערער בהקדם האפשרי", אמר כהן.

   

  במהלך המשפט דחה בונר עסקת טיעון שהוצעה לו על ידי הפרקליטות, לפיה יודה וירצה שני מאסרי עולם מצטברים ושניים חופפים. בונר סירב לעסקה ואף השתולל בבית המשפט כאשר הוצגה. עו"ד כהן אמר היום כי הוא מכבד את רצונו של לקוחו, שסירב לעסקה משום שהוא ממשיך וטוען לחפותו.

   

  ארבעה נרצחים וניצול אחד

  במהלך שנת 2005 רצח בונר בן 50 מחיפה תושבת העיר שהזמינה אותו לביתה, ועוד שלושה מחוסרי בית שאירחו לו לחברה בעת ששתו יחד לשכרה. מחוסר בית נוסף שהותקף על ידו באלימות רבה ניצל וסייע מאוחר יותר בפיענוח הפשעים.

   

  בונר חזר וטען במהלך משפטו כי הוא חף מפשע וכי הודה במיוחס לו רק בלחץ השוטרים ומחשש שיפגעו בבתו ובחברתו. עורך הדין עופר כהן, שייצג את בונר, טען כי לא היה בקי בכתב ההודאה עליו חתם תחילה בשל העברית הגרועה שלו. השופטים, שקראו את הודאותיו במשטרה וצפו בסרטים בהם שחזר בונר את מעשיו, סירבו להתרשם מטענות אלה, והרשיעו אותו בנובמבר 2006.

    

  "הנאשם הוביל את אנשי המשטרה ושחזר את מעשי הרצח בכל אחת מהזירות, הוא ידע למסור לחוקרים פרטים מדויקים על שהתרחש בזירות הרצח, לרבות פרטים על אופן המתת הקורבנות, על מיקומם בעת שהוכו על ידו למוות, ועל האזורים בגופם בהם היכה אותם. הוא ידע למסור פרטים על האש שהוצתה בזירות", כתבו אב בית הדין מנחם נאמן והשופטים מנחם פינקלשטיין וכמאל סעב בהכרעת הדין.

   

  קורבנו הראשון של בונר הייתה ריטה וולמן, בת 51, שנרצחה בחודש פברואר 2005. היא סבלה מכאבים ברגלה ובאחד הערבים ביקשה מהנאשם, עמו הייתה לה היכרות מוקדמת, לסייע לה להגיע לביתה. השניים אכלו בדירתה ושתו אלכוהול, ובשל השעה המאוחרת הציעה האישה לבונר לישון בדירתה. בונר ביקש לקיים עמה יחסי מין אך היא סירבה, ואז תקף אותה "בעוצמה, באכזריות, ובכוונה לגרום למותה, הנחית עליה מכות מרובות וחזקות באזור הראש, הפנים ובית החזה, חנק אותה בלחיצה על צווארה וגרם למותה", ציטט השופט מנחם נאמן, מתוך כתב האישום. במהלך התקיפה ולאחריה אנס בונר את האישה, ולבסוף הצית את הדירה.

   

  בהמשך כתב האישום פורט גם כיצד רצח בונר את שלושת קורבנותיו האחרים - אלכסנדר לבנט (36), ולרי סצ'נוב (42) ואלכסנדר קרס (39) - כולם הוכו על ידו קשות, ולבסוף העלה אותם באש. כן מתואר בכתב האישום כיצד תקף אדם חמישי, שניצל בעור שיניו והצליח לברוח ממנו.