סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  צעד אחר צעד: החזרה לחיים של בר בלפר

  היא מזהה את חבריה, חוזרת לדבר עם הסובבים אותה ומתלוצצת עם בני משפחתה. צעד אחרי צעד, כתבת גל"צ וכוכבת הסרט "מישהו לרוץ איתו" בר בלפר מתאוששת מתאונת הדרכים הקשה שעברה. "ידיעות אחרונות" על תהליך השיקום הארוך

  בת-חן אפשטיין אליאס
  ןעוט...
  צילום: אלדד רפאלי

  חבריה מגלי-צה"ל הגיעו ביום חמישי האחרון לבקו"ם. הם פשטו את המדים, החזירו את הציוד הצבאי והשתחררו מהצבא. בר בלפר לא הלכה עם חבריה לגיוס לבקו"ם: בזמן שהם התכוננו לשחרור מהשירות היא השתחררה מבית החולים והגיעה הביתה - לפחות לכמה ימים, עד שתחזור לשיקום הארוך שעוד צפוי לה.

   

  חזרה לצחוק ולהצחיק

  כמה חודשים קשים עברו על בר בלפר ‭(21)‬ בבית-החולים - עד השחרור המיוחל לשיקום יום. במארס האחרון נפצעה בר - ששיחקה בסרט "מישהו לרוץ איתו" ובסדרה "מסכים" - באורח קשה מאוד בתאונת דרכים בנתיבי איילון. בר, כתבת בגל"צ, עצרה את מכוניתה באי-תנועה, כנראה כדי לבדוק תקלה ברכבה, ונהגת מבוגרת התנגשה במכונית. כתוצאה מכך הועפה בר למרחק רב ונפלה בעוצמה על הכביש.

   

  בלפר סבלה מפגיעות רב-מערכתיות ופונתה לבית-החולים איכילוב בתל-אביב מחוסרת הכרה. במשך שבועיים היא הייתה מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ, כחודש שכבה ללא הכרה, והחשש היה שהיא שתישאר במצב של צמח. אך בלפר החזקה הפתיעה את כולם. מצבה התחיל להשתפר, היא עברה לשיקום בבית-החולים שיבא בתל-השומר, ובכל יום היא עושה צעד נוסף בהתקדמות שלה.

   

  אחרי סוף השבוע בבית חוזרת בלפר לשיקום יום בתל-השומר. בכל יום היא תגיע לטיפולים בבית-החולים, אך תחזור לישון בבית-משפחתה שברמת-השרון. מקורביה של בר מספרים שהיא חזרה לדבר, אך לא באופן שוטף, ושהיא עדיין

  מתקשה בהליכה. כדי להמשיך ולהתקדם בשיקום עוברת בלפר פיזיותרפיה מדי יום וכן טיפול בדיבור. מקורביה מספרים שהיא זוכרת ומזהה את קרוביה ואת חבריה - אך ביקשה מהם שלא יבואו לבקרה בינתיים.

   

  מה ששימח את הקרובים אליה במיוחד היה לראות את בלפר חוזרת לצחוק ולהצחיק את הסובבים אותה. כך, לדוגמה, כשהלכה יום אחד לפיזיותרפיה עם אחותה, חיכתה בלפר שהפיזיותרפיסטית תצא מהחדר ואז אמרה לאחותה בצחוק: "עכשיו זה הזמן לברוח‭."‬

   

  אך בפני בר עומד עוד תהליך ארוך, שכולל שיקום אינטנסיבי שאיתו היא מתמודדת מדי יום. בני משפחתה נמצאים סביבה כל הזמן - כפי שהיו גם כששכבה בבית-החולים - תומכים בה ומגוננים עליה כדי לאפשר לה להשתקם בדרכה ובקצב המתאים לה. השיפור שחל במצבה משמעותי וניכר, ובני המשפחה אישרו את הפרטים אך סירבו להתראיין כדי לא להפריע לה בהליך השיקום.


  ןעוט...