תמונה כללית

רחובות: אב וחמשת ילדיו הקטנים נספו בשריפה

גיא שאער וחמשת ילדיו, בני שנתיים עד 11, נספו בשריפה שפרצה ביחידת דיור שבה התגוררו ברחובות. מהחקירה עולה כי האב ניסה להציל את הילדים, אך נלכד במבנה ומת יחד איתם. עדי ראייה סיפרו כי האם זעקה לעזרה מחוץ לבית

אלי סניור ואטילה שומפלביעודכן 00:38, 27/03/2012
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

משפחה נמחקה בדליקה: גיא שאער (38) וחמשת ילדיו הקטנים אליאב (11), אביתר (8), אמיתי (7), שירה (3) ואיתמר בן השנתיים נספו אמש (יום ב') בשריפה שפרצה ביחידת הדיור שבה התגוררו ברחובות. האם, שהייתה באותו זמן בדירה סמוכה, פרצה בזעקות שבר כשנודע לה על האסון.  ynet העביר שידור חי מזירת האסון. 

 

אסון ברחובות. אב וחמשת ילדיו נספו בשריפה (צילום: יהונתן צור)

סמוך לשעה 22:00 התקבל דיווח במוקדי ההצלה על שריפה שפרצה ביחידת דיור בבית ברחובות - שם התגוררו בני משפחת שאער באופן זמני, כיוון שביתם בבאר-יעקב נמצא בבנייה. כוחות גדולים של כיבוי אש ומד"א יצאו למקום, לאחר שהתקבל דיווח על לכודים. עדי ראייה סיפרו כי כמה מבני המשפחה שהיו מחוץ לבית זעקו לעזרה בזמן שכוחות ההצלה פעלו לכבות את הלהבות. במקום נמצאים כוחות כיבוי אש ומשטרה. מחקירה ראשונית עולה כי הגבר נכנס לבית כדי להציל את הילדים שהיו לבדם בדירה, אולם נלכד בלהבות ונספה יחד איתם.

 

צילום: אבי מועלםמוציאים את הגופות מזירת האסון (צילום: אבי מועלם)

 

מפקד משטרת רחובות, סגן ניצב יאיר חצרוני, סיפר: "קיבלנו הודעה שפרצה שריפה ביחידת הדיור. ביחידה היו אב וחמשת ילדיו. אנחנו לא יודעים איך פרצה השריפה. הייתה מכת אש גדולה. ככל הנראה הילדים ישנו בזמן האסון". מנכ"ל העירייה, דורון מילברג, אמר כי האם עובדת כמורה בעיר וכי היא קמה לפני כמה ימים משבעה על מות אחיה.

 

צילום: אבי מועלםמפנים את גופות הנספים (צילום: אבי מועלם)

 

צילום: אבי מועלםתושבים המומים ברחוב הקטן (צילום: אבי מועלם)

 

מנכ"ל מד"א, אלי בין, סיפר: "הגבר וחמשת הילדים היו ללא הכרה, ניסינו לבצע בהם פעולות החייאה, אבל ללא הצלחה. מדובר באירוע קשה. כל הנספים שהו בתוך המבנה. הם סבלו משאיפות עשן וכוויות".

 

צילום: אבי מועלםצוותי מד"א קבעו את מותם של האב והילדים (צילום: אבי מועלם)

 

יוני, מתנדב באיחוד הצלה, סיפר ל-ynet: "כשהגענו למקום, יחידת הדיור מאחור בערה. כוחות הכיבוי פרצו פנימה והשתלטו על השריפה. רק אז נכנסנו. ראינו בהתחלה אדם מבוגר שהיה ללא רוח חיים וארבעה ילדים שהיו לידו. לאחר מכן ראינו עוד גופת ילד". המתנדב הוסיף: "לאנשים שם לא היה סיכוי. אלו המחזות הכי קשים שנתקלתי בהם במהלך עבודתי".

 

צילום: אבי מועלםשכנים בזירת האסון (צילום: אבי מועלם)

 

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב בנצי סאו, הורה על הקמת

 צוות חקירה מיוחד לחקירת נסיבות האסון הכבד.

 

ברחוב ישראל נג'ארה הקטן התאספו מאות תושבים, מכרים וסקרנים ששמעו על האסון הנורא. כוחות הכיבוי וההצלה עמלים על פינוי גופות בני המשפחה. במקביל, חוקרי המשטרה גובים עדויות משכנים על מנת להבין כיצד פרצה השריפה שגרמה לאסון הנורא.

 

Read this article in English

 

 

פורסם לראשונה 22:27 | 26/03/2012
הוספת תגובה