הרוש: "האוהדים שמקללים אותי - שטחיים"

רגע לפני פינלנד (20:00) שוער בית"ר י-ם שיפתח הערב בשער הנבחרת מדבר על הגזענות, על הקללות שספג בשבת האחרונה, הסיכויים לנצח את פורטוגל, עושה כבוד לאוואט ("הלוואי שתהיה לי קריירה כמו שלו") וחולם על רונאלדו. ראיון

נדב צנציפרפורסם 15:51, 06/02/2013
ןעוט...
צילום: אורן אהרוני
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
אחד הבאנקרים הקבועים בקמפיינים האחרונים שלנבחרת ישראל היה דודו אוואט - שוער עם רזומה מרשים של עשור בליגה הספרדית - אבל גם שוער שנמצא בשלהי הקריירה, וייעדר הערב (ד', 20:00) בשל פציעה. מי שיפתח מול פינלנד יהיה שוער בית"ר ירושלים, אריאל הרוש, שינסה לנצל את הבמה כדי לחזק את מעמדו, ואולי גם את האפשרות שיוכל לעמוד מול כריסטיאנו רונאלדו בעוד מספר שבועות.

 

עוד ב-ynet ספורט:

  

אלא שעוד לפני ההגעה למחנה האימונים של הנבחרת שלשום, נאלץ השוער בן ה-25 להתמודד עם אחד השבועות הקשים בקריירה שלו. חלק מאוהדי בית"ר הפכו את הקפטן הרוש לאחד ממושאי הביקורת המרכזיים בפרשת הגעתם של השחקנים הצ'צ'נים, קדאייב וסדאייב, ובמהלך המשחק מול עירוני רמת השרון בתחילת השבוע, ספג השוער קללות ונאצות - כנקמה על כך שנכח במסיבת העיתונאים שערכה הקבוצה עם הגעתם של השניים לארץ.

 

צילום: אורן אהרוניאריאל הרוש. הזדמנות מצוינת להוכיח מה הוא שווה (צילום: אורן אהרוני)

 

בדיעבד, אתה חושב שעשית טעות שהגעת לאותה מסיבת עיתונאים?

"זו הייתה טעות אם לא הייתי הולך. אני עובד בבית"ר ירושלים, לא אצל האוהדים. הגעתי כקפטן יחד עם עמית בן שושן. אני דמות לחיקוי, משחק

בנבחרת, אני צריך להוות דוגמה לכל האוהדים, לא רק של בית"ר".

 

לסערה בבית"ר עוד נחזור בהמשך, אבל לפני כן, יצטרך הרוש לשים את הצרות מבית בצד ולהתרכז במשחק הידידות מול פינלנד. הסיכויים שלו לקבל את האפודה הראשונה גם מול פורטוגל אומנם לא גבוהים במידה שאוואט יחזור לשחק במדי מאיורקה, אבל עדיין מדובר במבחן משמעותי. בקיץ האחרון הצטיין הרוש בשני משחקי ידידות מול צ'כיה וגרמניה, אבל בינתיים, נדמה שהוא משתדל להוריד פרופיל. "כרגע אני השוער הראשון, אבל זה זמני. יהיה לי צ'אנס להוכיח את עצמי אחרי שדודו יפרוש".

 

צילום: ראובן שוורץדודו אוואט. הרוש: "יהיה לי צ'אנס אחרי שהוא יפרוש" (צילום: ראובן שוורץ)

 

זו גישה לוזרית. אתה רוצה לחכות עד שאוואט יפרוש כדי להיות השוער הראשון?

"ברור שבכל הזדמנות שתהיה לי, אתן הכל. אוואט הוא השוער הישראלי הבכיר כיום. הלוואי שתהיה לי קריירה כמו שלו. אנשים לא מעריכים אותו מספיק. בכל מקרה, יש מאמן שמחליט מי משחק. אני אתן מאתיים אחוז בכל אימון. מי אני שאדבר על דודו?".

 

תקצירים ב-ynet ספורט:

 

אשאל אחרת. יש לך מה שצריך כדי להיות שוער ראשון?

"כן, בלי קשר אליו, יש לי מה שצריך. אחרת לא הייתי פה. בדיוק כמו שבגיל 16 האמנתי שאהיה השוער הראשון של בית"ר".

 

צילום: אורן אהרוניאלי גוטמן. הרוש: "עם הגישה שלו נגיע להישגים" (צילום: אורן אהרוני)

 

מה החשיבות של המשחק הערב מול פינלנד?

"גדולה. אנחנו לוקחים את המשחק ברצינות. מקווה שננצח בעזרת השם, ושניראה טוב במגרש כי זה יעזור לנו לביטחון".

 

פעם היינו אלופי העולם בידידות. בקמפיין הזה לא ניצחנו אף אחד.

"פעם היינו משחקים נגד נבחרות חלשות. בקמפיין הזה פגשנו יריבות איכותיות כמו גרמניה, צ'כיה אוקראינה, נבחרות מצוינות. בלייפציג עמדנו יפה. אני בטוח

שבטווח הארוך נביא תוצאות טובות".

 

איך אתה רואה את התמהיל של הנבחרת הנוכחית?

"זה אולי הדור הכי מוכשר שהיה פה. הגיע הזמן שנביא תוצאות, יש לנו גם שחקנים עם קבלות באירופה. עם הדרך של גוטמן נגיע להישגים".

 

צילום: אורן אהרוניהרוש ועמוס באימון. "יש לי מה שצריך כדי להיות שוער ראשון" (צילום: אורן אהרוני)

 

עבור שוער, לשחק מול רונאלדו זה חלום או סיוט?

"חלום, חלום. איזה סיוט?...אני רואה אותו בטלוויזיה, משחק איתו קבוע בפלייסטיישן".

 

מסי או רונאלדו?

"מסי".

 

אפשר לעבור נבחרת כמו פורטוגל?

"צפון אירלנד עשתה איתם תיקו בפורטוגל, אז למה שאנחנו עם הקהל הביתי והכישרון לא נביא תוצאה טובה פעם אחת? למה? אנחנו מספיק טובים. אם נבוא רעבים ומוטרפים, תהיה תוצאה טובה".

 

צילום: APכריסטיאנו רונאלדו. הרוש: "אני משחק איתו קבוע בפלייסטיישן" (צילום: AP)
 

 

למגר את תופעת הגזענות

כאמור, הימים האחרונים בבית"ר ירושלים מתאפיינים במראות וקולות שחורגים מגבולות הכדורגל. קצת יותר משבוע חלף מאז שהודיע הבעלים ארקדי גאידמק

על צירופם של שני שחקנים מוסלמים למועדון, ובית וגן סוער וגועש. וגם אוהדי בית"ר ירושלים - שחלקים מהם מנסים להתגייס לטובת המאבק בגזענים שביניהם, בעוד האחרונים עסוקים באיומים והכפשות נגד השחקנים, היו"ר והמאמן.

 

כמי שנמצא על המגרש ורואה מה קורה ביציעים, עד כמה זה משפיע?

"עליי באופן אישי לא משפיע, אבל יכול להיות שזה השפיע על כל הקבוצה. הרי אנחנו משחקים כדורגל חיובי, ופתאום בשני המשחקים האחרונים לא היינו מרוכזים. אני מדבר עם עצמי, אומר לעצמי שהמשחק יותר חשוב. לא מתרכז בשטויות".

 

צפו במסע"ת בהשתתפות הרוש בה הוצגו הזרים הצ'צ'נים (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום ועריכה: אלי מנדלבאום)
שטויות?

"אני שחקן שגדל מגיל 12 במועדון, עליתי עם זריקות למשחקים, נתתי את הגוף שלי למען בית"ר. עכשיו יש אנשים שמקללים אותי?

אז אני לא מתייחס לאנשים כאלה. אלה אוהדים שטחיים שרואים רק את הצל של עצמם".

 

בבית"ר תידרכו אותך מה להגיד?

"ממש לא. רק אמרו לי לא להתעסק בפוליטיקה. אותי לא משנה מאיזה מוצא השחקנים - מוסלמים, נוצרים, יהודים או צ'רקסים. התפקיד שלנו כשחקנים לקבל אותם בחום. תאר לך שהייתי צריך לשחק בצרפת ולא היו מקבלים אותי כיהודי, כל המדינה הייתה מתביישת. זה מה שמרגישים בכל העולם עכשיו. זה לא מצטייר טוב. העניין הוא שיש לנו את הקהל הכי טוב בארץ, רק שיש אוהדים שלא חושבים בהיגיון כמו הרוב. צריך למגר את התופעה הזאת של הגזענות ולא להתעסק בזה".

 

צילום: אורן אהרוניהרוש עם אנטמן. "גיורא מקדם אותי" (צילום: אורן אהרוני)

 

אחרי המשחק ברמה"ש נראית מפוחד.

"ממש לא. האוהדים האלה לא יכולים לעשות לי כלום, מקסימום לקלל ולצעוק. לא ירימו עליי ידיים, וגם אם כן, אני לא מפחד. קיבלתי מאות הודעות תמיכה".

 

אתה מסיים חוזה בקיץ הבא. חושב על קריירה באירופה?

"בכל קיץ אני אומר שאעבור, וכלום. אחרי המשחק ההוא נגד גרמניה הייתי בטוח שזה יקרה, אבל זה לא יצא לפועל. אני חייב להחמיא למאמן השוערים שלי בבית"ר, משה בן דוד, שבזכותו הגעתי לאן שהגעתי. גם גיורא אנטמן בנבחרת מקדם אותי, ואני רוצה להיות אופטימי, אבל לא מפתח ציפיות".

 

הוספת תגובה