תמונה כללית

הרס גדול ביהוד: רק הכלב היה בבית - וניצל

במטח הרקטות הבוקר למרכז נגרם נזק כבד לבית, ובני המשפחה מיהרו לחזור למקום: "נהרסו כמה חדרים. במזל גדול הילדים לא היו, ולא קרה כלום לבלאנקו". באשדוד נשמעה אזעקה שעה שראש העירייה אירח 50 שגרירים, כולם רצו למרחב מוגן. הרס במוזיאון - התמונות לא נפגעו

גלעד מורג ומתן צורי פורסם 12:41, 22/07/2014
ןעוט...
צילום: גלעד מורג
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

"אני מאוד נסערת. יש לי שני בנים שלא היו בבית. רק הכלב בלאנקו היה, ובמזל לא קרה לו כלום", כך סיפרה ל-ynet מזי, שביתה ביהוד נפגע במטח הרקטות שנורה לאזור הבוקר (שלישי). רקטה פגעה ישירות במחסן בין ביתה לבית אחר, ושני הבתים ספגו פגיעות.

 

צילום: גלעד מורגהכלב בלאנקו. ניצל (צילום: גלעד מורג)

הבית שנהרס ביהוד הבוקר (צילום: אריק אלון ואבי מועלם)

 

מזי אמרה עוד: "הייתי בעבודה ואז שמעתי שהייתה נפילה. הסיעו אותי הביתה וראיתי שכל הבית הרוס. אף אחד לא היה בבית". צוות מד"א מטפל בה בשטח כיוון שחשה ברע. שני נפגעי חרדה פונו לבית חולים. 

צילום: גלעד מורגהבית ביהוד (צילום: גלעד מורג)

צילום: גיא דוקש (צילום: גיא דוקש)

צילום: גיא דוקש (צילום: גיא דוקש)

צילום: אבי מועלם (צילום: אבי מועלם )

צילום: אבי מועלם (צילום: אבי מועלם )

צילום: ארז קורןההרס ביהוד הבוקר (צילום: ארז קורן)

תמונה כללית

צילום: זיו ברמן (צילום: זיו ברמן)

צילום: גלעד מורג (צילום: גלעד מורג)

צילום: גלעד מורג (צילום: גלעד מורג)

צחי, בנה של מזי, אמר: "אימא שלי חזרה הביתה וראתה הרס גדול. נהרסו הסלון, חדר השינה, חדר השינה של הילדים. במזל הילדים לא היו. אימא כרגע בחרדה. אנחנו עוד לא יודעים לעכל מה קרה ומי יעזור לנו. היה לנו מזל גדול. יש בורא עולם".

 

מהנדס העירייה וראש עיריית יהוד, יעלה מקליס, הגיעו למקום ואמרו שיעניקו סיוע למשפחה. מקליס אמרה: "הייתה נפילה. כוחות מהעירייה הגיעו מיד לבדוק את המקום. כל הגופים נמצאים פה, והגורמים המקצועיים ערוכים לסייע. המקלטים בעיר מוכנים". מפקד מרחב דן במשטרה, ניצב-משנה שמעון לביא, הגיע למקום: "מיד בתום האזעקה קיבלנו פניות רבות על נפילה במקום. הגענו למקום וראינו נזק רב. כוחות חבלה בדקו את השטח וסגרו את האזור".

 

אפי מישוב, מפקד מחוז דן בפיקוד העורף, הזכיר ש"הישמעות להוראות פיקוד העורף מצילה חיים. אמנם במקרה הזה לא היו כאן אנשים, אבל אנחנו רואים שהמרחבים המוגנים כאן לא נפגעו. מי שהיה בחצר, יכול היה להיפגע. יש נזק בחצר ובבית. אנחנו תמיד אומרים שאנחנו מתנהגים כאילו כל רקטה תהיה נפילה. כיפת ברזל עושה את העובדה אבל לא ב-100%". גם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ערך ביקור קצר במקום.

 

מזל גדול במוזיאון

50 שגרירים הגיעו הבוקר לסיור שיזם משרד החוץ באשדוד במטרה להמחיש להם כיצד עיר מתנהלת תחת מתקפת טילים. הביקור החל באולם מועצת העיר. ראש העירייה יחיאל לסרי סקר את השבועיים האחרונים, ובעוד הוא מציג את צילומי הפגיעות, החלה האזעקה לפעול, והשגרירים רצו למרחב המוגן. 

 

השגרירים באשדוד הולכים למרחב מוגן (צילום: באדיבות עיריית אשדוד )

צילום: שמואל דוד הנזק במוזיאון באשדוד הבוקר (צילום: שמואל דוד )


תמונה כללית

מיד לאחר דבריו של ראש העירייה שמעו השגרירים את סיפורה של נועה טייטלר, תלמידת בית הספר "אמירים" העולה לכיתה ו'. בקול חנוק מדמעות היא אמרה: "אנחנו, ילדי ישראל וילדי עזה, רוצים לחיות בשקט. הביאו את השלום".

 

בינתיים, אחת מרקטות הגראד שנורו לעבר העיר התפוצצה סמוך למוזיאון לתרבות הפלשתים על-שם קורין ממן באשדוד. הרקטה פגעה בקיר חיצוני, ורסיסים עפו לכל עבר. במוזיאון מוצגות תערוכות מתחלפות, קמעות ויודאיקה וכן ממצאים ארכיאולוגיים נדירים. הרסיסים פגעו כמה עשרות מטרים מתמונות נדירות וגרמו נזקים בקירות התערוכה המוצגת בימים אלה ושמה "בלי עין הרע ובמזל טוב". שום חפץ במוזיאון לא נפגע.

 

במטח הנרחב לאזור אשדוד יורטו בסביבות 9:30 לא פחות משבע רקטות, ואחת התפוצצה בשטחי העיר בסמוך לבית-ספר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק של ממש.

 

הוספת תגובה