תמונה כללית

שרי אלפי מרימה: "יוצרת אלקטרו חפלה"

הזמרת שרי אלפי הגיעה לאולפן של קוטנר וביצעה את שירה "זה לא אתה". על הדרך היא לא שכחה לפרגן לאח גורי: "הוא זמר אדיר". צפו

ynetפורסם 15:12, 29/04/2015
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
"גורי הוא אח שלך", מאמת קוטנר את הזמרת והיוצרת שרי אלפי, כשזו מגיעה אליו להתארח באולפן גלי צה"ל. ובכל זאת, הוא אינו מתעכב יותר מדי על הקירבה המשפחתית. "אני פשוט ראיתי אותו בכמה הופעות מופיע בתור זמר והוא יותר בעניין של מוזיקת נשמה. אליך זה גם הגיע?" שואל המגיש.

 

"כשהייתי בת 8 הופעתי בפעם ראשונה על במה. עליתי ושרתי את 'Smummer Time'. הייתי מחופשת לחיפושית", נזכרת אלפי, שבבגרותה וביצירתה פנתה דווקא לחקר שורשיה העיראקים. "גדלנו על מוזיקת בלוז והכל בא ממקומות של ביטלס ודברים דומים. יש לי אמא אנגליה, אז היינו חזק באנגליות. גם עשיתי הרבה דברים באנגלית. הייתי ואני עדיין  מאוד מחוברת לאר אנ' בי. אני אוהבת מוזיקה שמגיעה ממקומות פאנקיים".
 
צפו: שרי אלפי אצל קוטנר (צילום: יוגב אטיאס)
ולמרות זאת, אלפי, שלאחרונה הוציאה את האלבום "ימים חמים" המשלב בין מוזיקה אלקטרונית לעיראקית, מסבירה את משיכתה לשעטנז בין המודרני למסורתי: "פה יצרנו איזשהו עולם שיש לו שפה, והיא עובדת כל כך טוב. זה ממש תענוג לעשות שמח עם אנשים בהופעות. זה כיף וקוראים לזה 'אלקטרו חאפלה'".
 
יחד עם אלפי באולפן ניגנו רועי סלע (הפקה ואלקטרוניקה), לואי חורי (דרבוקה), אורי שפי (נור ועוד) ובוידאו שלפניכם תוכלו לצפות בהם מבצעים את השיר "זה לא אתה". אלפי תופיע היום, ה-29 באפריל, בבית היוצר בתל אביב. שרי אלפי תופיע הערב (ד') ה-29 באפריל בבית היוצר בנמל תל אביב.

 

לכל הרגעים והביצועים מהאולפן של קוטנר

התכנית "מוזיקה היום" משודרת בימי ה' ב-19:00 בגלי צה'"ל

 

לכתבה זו 23 תגובות
הוספת תגובה