סוף לתעלומה: נמצא מת הנחש מחוות כושי רימון

חודש לאחר שנעלם, נמצא הפיתון הבורמזי מת מתחת לאחד הקרוואנים בחווה. "היינו בטוחים שהוא נגנב, לכן הפסקנו לחפש אחריו אבל כנראה לא חיפשנו מספיק טוב", סיפר אחד הדיירים

אמיר אלון פורסם 13:59, 28/12/2015
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

צילום: צוף מארי (צילום: צוף מארי )

התעלומה המדאיגה נפתרה: נחש ענק ומסוכן שנעלם מחוותו של כושי רימון, נמצא הבוקר (ב') מת כ-20 מטר בלבד מהכלוב שממנו כנראה ברח. הנחש, פיתון בורמזי שאורכו שישה מטרים, יכול לבלוע חיות בית ואף בני אדם שמשקלם עד 50 קילוגרם.

 

ההערכה היא שהוא מת רק לפני יומיים-שלושה, ובתקופה שבה חיפשו אחריו נשקפה סכנה לשוהים בחווה.

 

בעקבות ההיעלמות הורתה המשטרה על סגירת החווה, שממוקמת בקילומטר ה-101 בכביש הערבה בואכה אילת, למשך חמישה ימים. בימים הללו צוותים של לוכדי נחשים וגששים חיפשו בקדחתנות אחר הנחש, אך ללא הועיל. בתום הערכת מצב שערכו, המסקנה הייתה שהנחש כנראה נגנב, וגם אם לא - חשבו שהוא אינו מסוגל לשרוד בטבע במשך יותר מימים ספורים, ולכן הפונדק של כושי רימון נפתח מחדש.

הנחש מת בחווה של כושי רימון (צילום: צוף מארי )

 

צילום: צוף מארי (צילום: צוף מארי )


צילום: צוף מארי (צילום: צוף מארי )


צילום: צוף מארי (צילום: צוף מארי )

צוף מארי, המטפל שמצא במקרה את הנחש, סיפר ל-ynet: "מצאנו אותו מתחת לאחד הקרוואנים שבהם מתגוררים עובדי החווה, ממש ליד הכלוב שממנו ברח, והנחש התאום שלו עדיין נמצא בו. ראינו את הראש שלו מבצבץ ושלפנו אותו החוצה. כנראה הוא התחבא שם במשך השבועות האחרונים, אבל נהיה לו קר מדי והוא חיפש מקום אחר להיות בו. ההערכה היא שהוא מת מקור".

 

נחשים מסוג זה ישנים בחורף, אך כאשר מזג האוויר מתחמם מעט הם מתעוררים. "זה נחש ששוויו כ-25 אלף שקל, והוא מאוד מסוכן. היינו בטוחים שהוא נגנב, לכן הפסקנו לחפש אחריו אבל כנראה לא חיפשנו מספיק טוב", אמר מארי.


צילום: דני הדסמחפשים אחר הנחש - בחודש שעבר (צילום: דני הדס)

רימון סיפר כי בחודש האחרון הוא נשאל על הנחש שוב ושוב בכל מקום שאליו הגיע: "מעולם לא שאלו אותי כל כך הרבה שאלות על משהו. צריך להבין שחיפשו אותו עשרות לוכדי נחשים וגששים, והליקופטר צבאי טס סביב הפונדק במשך כחצי שעה. באו מכל הארץ, ממכון ויצמן, מבאר שבע, הייתה פה משטרה. בדקו את הקרוואנים מלמטה, לא השאירו אבן על אבן. מוזר מאוד שלא מצאו אותו עד עכשיו. יש אפשרות קלושה שהגנב לא רצה להסתבך ולכן החזיר אותו".

 

עוד סיפר כי "המטפל שהשאיר את הכלוב פתוח כבר לא עובד בחווה, הוא ממילא התכוון לעזוב. בימים הראשונים הוא נחקר באזהרה בחשד שהיה מעורב בגניבת הנחש, אך לאחר מכן התברר כי השאיר את הכלוב פתוח בתום לב, לאחר שקיבל הודעה שבתו הקטנה מאושפזת בבית החולים, ומיהר לצאת כשדעתו מוסחת". מהמשטרה נמסר כי עדיין מתנהלת חקירה בנושא.

 

הוספת תגובה