'לא שמים זין על פניות לביטול המופע בישראל'

אלפאוויל, יקירת האייטיז הכי גדולה ביפן, חוזרת לישראל ל-2 הופעות. בראיון סיפר הסולן מריאן גולד על נעורים עמוסי סקס, סמים, רוקנ'רול וכריות כתפיים ("התלבשנו אז ממש רע"), מה הוא באמת חושב על להיט העל "Forever Young" ועל ההתרגשות מהנחיתה בארץ הקודש. ושהטוקבקיסטים יקפצו

עמי פרידמןפורסם 09:24, 27/01/2016
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
צפו בראיון עם מריאן גולד, סולן אלפאוויל (הפקה: ערן רחמני, עריכה: עינת גרייצר)

"לא ממש אכפת לי מה הם אומרים", אומר סולן אלפאוויל מריאן גולד, ומתייחס לניסיונות של גורמים פרו-פלסטינים למנוע את הופעתם לישראל ב-5 וב-6 בפברואר בהיכל התרבות בתל אביב. "היו פניות בפייסבוק, אבל פשוט שמנו זין. זה אף פעם לא עניין אותנו", הוא מוסיף כשהוא נזכר בהופעה הקודמת בישראל ב-1999, "שהיתה נהדרת". 

 

זה כמעט מובן מאליו. אלפאוויל מעולם לא היתה להקה פוליטית, השירים שלה עסקו בנושאים קיומיים יותר עם מקצבים סוחפים. אולי בגלל זה הם הצליחו לשרוד את מבחן הזמן והפכו לפסקול חובה בכל מסיבת שנות 80 שמכבדת את עצמה - על אף שגולד לא בהכרח מסכים עם ההגדרה של הלהקה שלו כהרכב אייטיז. "אנחנו שייכים יותר לשנות השבעים", הוא מתעקש. 

 

תמונה כללית"שמחים שזוכרים לנו את הלהיטים". אלפאוויל, מודל שנות ה-80

כך או כך, קשה להתכחש לכמות הקאברים להם זוכה להקתו. אחד המפורסמים שבהם הוא השיר "Young Forever" של ג'יי זי, פרפרזה שכזו ללהיט האלמותי "Forevr Young". "אני לא ממש אוהב את רוב הקאברים שעושים לנו", מודה הזמר. "אבל מצד שני זה מאוד מחמיא".

 

בראיון ווידאו, רגע לפני שהיא הנחיתה בארץ, שאלנו את גולד את כל השאלות הקשות: אז מה דעתו על מה שלבש בשנות השמונים, למה "Forever Young" הוא בכלל אשליה, איך זה שהלהקה שלו ממשיכה למלא אולמות אחרי כל כך הרבה שנים ומיהו בדרך כלל הבן אדם הכי זקן בהופעה של אלפאוויל? צפו.

 

הוספת תגובה