סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  הציל מתקיפת דוב: "היורש" של פוטין

  איש הצבא אלכסיי דיומין היה שומר ראש של נשיא רוסיה לפני שהחל את המרוץ לצמרת. הוא נחשב לבן טיפוחיו של פוטין, אולי גם בגלל הסיפור על הדוב שהגיע למעון הנשיאות. "פוטין ישן. הסתכלתי לדוב בעיניים. ריחמתי עליו", הוא חשף

  AP

  צילום: APפוטין ודיומין בפגישה בשבוע שעבר (צילום: AP)

   

  אלכסיי דיומין, איש צבא שהיה בעברו שומר ראש של ולדימיר פוטין והיום מכהן כמושל מחוז, סיפר שפעם הציל את פוטין מהסתערות של דוב על מעון הנשיאות. דיומין בן ה-43 התראיין לעיתון Kommersant וסיפר בראיון שפורסם היום (ג') על הרגע הדרמטי. לדבריו, בזמן שפוטין ישן במעון הנשיאות הוא הבחין בדוב עומד מול דלתות הזכוכית של המקום.

   

  "הסתכלנו אחד לשני בעיניים. הוא מעט נסוג. פתחתי את הדלת ופרקתי את כל המחסנית של האקדח שלי מתחת לרגליו", סיפר דיומין. "ריחמתי על הדוב". אחר כך, לפי דיומין, הדוב ברח. פוטין שיבח את אלכסיי על הירי לעבר הדוב.

  צילום: AP (צילום: AP)

   

  כשפוטין מינה את דיומין בשבוע שעבר למושל מחוז טולה מדרום למוסקבה פרשנים רבים העריכו שזה רק צעד נוסף בנסיקתו. חלק מהפרשנים מעריכים שפוטין סימן את דיומין בתור היורש שלו, למרות שלא נראה שהוא הולך לוותר על השלטון בסיום כהונתו הנוכחית ב-2018.

   

  המזל של פוטין בצ'צ'ניה

  אחרי ששירת שנים רבות כשומר הראש של פוטין ב-2014 קיבל דיומין דרגות גנרל ומונה למפקד הכוח למבצעים המיוחדים, יחידת עילית שמבצעת פעילויות מורכבות ורגישות בחו"ל. "אזור הפעילות הוא העולם כולו", אמר דיומין. בתקשורת הרוסית טענו כי דיומין הוביל את מבצע העברת נשיא אוקראינה הנמלט ויקטור ינוקוביץ' למוסקבה בפברואר 2014. "זה מיתוס", הכחיש דיומין.

   

  בנוסף סירב דיומין להגיב על הטענות שמילא תפקיד מרכזי בהשתלטות על חצי האי קרים, שסופח לרוסיה במרס 2014. הוא אמר כי קיבל את עיטור "גיבור

  רוסיה", העיטור הצבאי הגבוה ביותר במדינה, על "ביצוע משימות מיוחדות" אבל סירב להרחיב. במהלך 2015 מונה דיומין לסגן מפקד הכוחות הקרקעיים, ובחודש דצמבר וקודם לסגן שר ההגנה. כעת, כאמור, הוא מושל מחוז טולה.

   

  בראיון סיפר דיומין על מזלו הטוב של פוטין. הוא נזכר בביקור בצ'צ'ניה אחרי תבוסת המורדים, ואמר שנשיא רוסיה החליף מסוק ועלה על המסוק החלופי בדרך חזרה. דיומין אמר כי ניסה להזהיר את פוטין שבחר את המסוק הלא נכון, אבל פוטין התעלם ממנו. המסוק שעליו עלה פוטין חזר בבטחה הביתה. המסוק שעליו עלה דיומין התלקח והתרסק במהלך ההמראה.