סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  שעת מבחן: בוחרים את המורים של המדינה

  תחרות "המורה של המדינה", המלווה אותנו מזה שמונה שנים, חוזרת וזה הזמן שלכם - תלמידים, הורים, מנהלים - להמליץ על המורים שלכם, אלו ששינוי את חייכם ואת חיי ילדיכם ותלמידיכם, כי מגיע להם. הזוכים יוכרזו בטקס חגיגי שייערך בחודש יוני בנוכחות נשיא המדינה ושר החינוך

  תמר טרבלסי-חדד ואיריס בר-לב

  יותר ממאה מורים מצטיינים זכו עד היום במסגרת תחרות “המורה של המדינה” להוקרה ציבורית ולפרס על המסירות האינסופית, ההשקעה, הרגישות והחותם הבל יימחה שהשאירו על דורות של תלמידים.

   

  בואו להמליץ על המורים שלכם

   

  היום, בפעם השמינית, אנחנו מזמינים אתכם לספר לנו על המורים שלכם, אלה שראויים לדעתכם להצטרף לשורה המכובדת של מורים שהתואר “מורה לחיים” הולם אותם יותר מכל.

  צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות"הזוכים בתחרות "המורה של המדינה" לשנת 2015 (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות")
   

  אם אתם מכירים מורה שעושה מעל ומעבר, שבית הספר בשבילו זה הרבה יותר מ”בית חרושת לציונים”, ושלמרות השחיקה והשכר הנמוך ממשיך שנה אחרי שנה לתת את כל כולו לתלמידים - בואו והמליצו עליו לתחרות “המורה של המדינה” היוצאת היום לדרך.

   

  התחרות, הנערכת זו השנה השמינית ברציפות בשיתוף מפעל הפיס, הסתדרות המורים, חברת טבע, ”ידיעות אחרונות" ו-ynet, הינה פרויקט חברתי שנועד לתת במה לעבודתם של אנשי חינוך מצטיינים בישראל, שהרימו תרומה יוצאת דופן במסגרת פעילותם החינוכית.

   

  אם יש לכם מורה שאתם אוהבים במיוחד ושלדעתכם ראויים להוקרה ציבורית, או אם אתם המורים חושבים שאתם ראויים לקבל פרס על תרומתכם - זו ההזדמנות שלכם. אנחנו מזמינים אתכם להירשם לתחרות באמצעות מילוי טופס ההרשמה .

   

  השנה לראשונה ייבחרו מצטיינים גם במסלול מיוחד למורים למדעים, לצד המסלול הרגיל .

   

  תהליך המיון וסינון המועמדים ייעשה בכמה שלבים בליווי ובפיקוח צמוד של חברת קינן שפי. לאחר שייבחרו 18 המועמדים הסופיים, תראיין אותם ועדה ציבורית המורכבת מאישים בכירים בתחומי החינוך, החברה, התעשייה והכלכלה ותבחר מביניהם את שבעת המורים שיזכו בתחרות. תהליך הבחירה על כל שלביו ייעשה בכלים מקצועיים בלבד, ובשום מקרה לא לפי פופולריות בציבור או כמות הטפסים שיישלחו עבור מועמד מסוים.

   

  חברי הוועדה הציבורית הם: הרמטכ"ל לשעבר ויו”ר קרן רש”י, רא”ל (מיל’) גבי אשכנזי; שר החינוך לשעבר גדעון סער; יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין; הסופר והעיתונאי מאיר שלו; העיתונאי ומנהל לשכת

  ראש הממשלה לשעבר איתן הבר; הפעילה החברתית ומקדמת נושאים ירוקים קרנית גולדווסר; המנהל לשעבר של האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך הרב יוחנן פריד; העיתונאי ד"ר יועז הנדל; מייסדת המכללה החרדית בירושלים ובתו של הרב עובדיה יוסף עדינה בר-שלום; נשיא מכללת אחוה פרופ' עליאן אלקרנאוי; נשיא מכללת תל-חי, פרופ' יוסי מקורי; נשיאת אוניברסיטת בן גוריון בנגב פרופ' רבקה כרמי; סמנכ”לית קבוצה, שיווק גלובלי ותקשורת בטבע, איריס בק-קודנר; מנכ"לית המרכז לטכנולוגיה חינוכית, גילה בן-הר; נציגת הסתדרות המורים ומנהלת תיכון רות קופינסקי; מנכ”ל בנק מסד, גבי טייטל; מנכ”ל תלמ”א אלון פוטרמן; ומנכ”לית קרן שטיינהרדט, טובה דורפמן.

   

  שבעת הזוכים יוכרזו בטקס חגיגי שייערך בחודש יוני בנוכחות נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר החינוך נפתלי בנט.

   

  “מפעל הפיס רואה בחינוך יעד מוביל בחברה הישראלית”, אומר יו”ר מפעל הפיס, עוזי דיין. “אנו שותפים למיזם 'המורה של המדינה' כדי לחלוק למורים המצטיינים את הכבוד המגיע להם”. “אני גאה להיות חלק מפרויקט חשוב זה זו השנה השמינית”, אומר גם מזכ”ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן. “אני רואה במורים את התשוקה למקצוע, והניצוץ הזה בעיניהם עובר לתלמידים ולהורים שמחזירים להם באמצעות פרויקט זה אהבה גדולה”.

   

  כל 18 המועמדים שיגיעו לגמר יקבלו תעודת הוקרה ומחשב נייד אישי מתנת בנק מסד. חמשת המורים הזוכים במסלול הרגיל יזכו בנוסף גם בהשתלמות יוקרתית בארה"ב מתנת תלמ"א (תוכנית לאומית למצוינות באנגלית), הממומנת על ידי קרן משפחת שטיינהרדט בישראל וקרן שוסטרמן. שני המורים הזוכים במסלול המדעים יזכו גם הם בהשתלמות יוקרתית בחו”ל מתנת טבע.

   

  כך תמליצו על המורה שלכם

  מי יכול להשתתף בתחרות? בתחרות יכול להשתתף כל מורה ואיש חינוך פעיל, כולל מי שנמצא בשנת שבתון, שמלמד בבית-ספר יסודי או על-יסודי, יש לו ותק של לפחות שלוש שנים בהוראה והרים תרומה יוצאת דופן במסגרת פעילותו החינוכית.

   

  מי יכול להשתתף במסלול המדעים? במסלול המדעים יכולים להשתתף מורים העונים לתנאים שלעיל ומלמדים מקצועות מד - עיים, למעט מתמטיקה. מורים למתמטיקה יומלצו במסגרת המסלול הרגיל. ויודגש - ההמלצה נעשית באמצעות טופס אחיד לשני המסלולים, והחלוקה תתבצע בשלבי הסינון והמיון.

   

  איך ממליצים? היכנסו לטופס ההמלצה וספרו לנו מי המורה שלדעתכם ראוי לזכות בפרס הצטיינות ובהכרה ציבורית -ואולי הוא יזכה להיות אחד משבעת המורים המצטיינים של ‭.2016‬

   

  מי יכול להמליץ? תלמידים (בעבר או בהווה),‬ הורים, מורים ומנהלים מוזמנים להציע מועמדים לתחרות. ניתן להמליץ שוב על מורים שהמליצו עליהם בשנים קודמות ולא זכו.

   

  לאן לפנות לקבלת עזרה במידת הצורך? ניתן לפנות אלינו בדואר אלקטרוני לכתובת ‭hamore@yedioth.co.il‬

   

  עד מתי ניתן להגיש מועמדות? ניתן להגיש מועמדות עד 5 במארס ‭.2016‬ התחרות נערכת בכפוף לתקנון הנמצא במשרדי "ידיעות אחרונות‭." ‬