איטודיס: "ניצחנו עם הלב", דה קולו: "מדהים"

צסק"א מוסקבה חגגה אליפות אירופה שביעית בתולדותיה, המאמן היווני החמיא למורו - ז'ליקו אוברדוביץ': "לא הייתי כאן בלעדיו". הצרפתי הוכתר ל-MVP של הפיינל-פור: "חשבו שיהיה לנו קל". וגם: כל המספרים

ynet ספורט
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
איזה גמר קיבלנו אתמול בברלין. צסק"א מוסקבה כבר שמטה יתרון של 21 נקודות, אך גברה בסיום על פנרבחצ'ה 96:101 לאחר הארכה כדי לזכות בתואר היורוליג השביעי בתולדותיה. המצטיין של הערב: ננדו דה קולו, שקלע 22 נקודות וזכה גם בתואר ה-MVP של הפיינל-פור.

 

"הדבר היחידי שחשוב זה הגביע", סיפר. "כולם חשבו שיהיה לנו קל, בגלל שאנחנו צסק"א מוסקבה, אבל זה ממש לא היה כך. עברנו עונה קשה, אבל מתוקה. ההרגשה פשוט מדהימה, אני רוצה יותר ממנה גם בשנים הבאות".

 

צילום: ראובן שוורץמי כאן לוזר? שחקני צסק"א ברגע ההנפה (צילום: ראובן שוורץ)

 

פנרבחצ'ה הייתה לקבוצה הטורקית הראשונה בתולדות המפעל שמגיעה לגמר, בעיקר בזכות האיש על הקווים: ז'ליקו אוברדוביץ'. מי שהיה עוזרו בפנאתינייקוס, דמטריס איטודיס, עלה הפעם על רבו עם ניצחון על הקולגה. "הוא בן אדם נהדר, מאמן אדיר ולא הייתי פה בלעדיו", החמיא איטודיס לסרבי. "ניצחנו עם הלב, הנשמה והרצון להצליח. אני גאה מאוד בשחקנים שלי".

 

צילום: EPAהמאמן היווני השני בסך הכל שזוכה בתואר. איטודיס (צילום: EPA)

 

מספרי הזכייה של צסק"א

* צסק"א הוכתרה כאלות אירופה בפעם השביעית. הזכייה ב-2016 הצטרפה לאלו ב-1961, 1963, 1969, 1971, 2006 ו-2008. רק קבוצה אחת זכתה יותר ממנה ביורוליג (או גביע אירופה לאלופות): ריאל מדריד (9).

 

* קייל היינס זכה בתואר היורוליג השלישי שלו בקריירה, ועשה זאת תוך ארבע שנים. הוא גם עשה זאת עם שתי קבוצות שונות: אולימפיאקוס וצסק"א. השחקן שקדם לו להישג זה: ואסיליס ספאנוליס.

 

צילום: AFPריגודו לא לבד. דה קולו (צילום: AFP)

 

* דמיטריס איטודיס הפך למאמן היווני השני בלבד שמניף את גביע היורוליג. גאורגיוס ברצוקאס, שעשה זאת עם אולימפיאקוס ב-2013, קדם לו.

 

* תאמינו או לא, אבל זהו התואר הראשון ביורוליג של מילוש תאודוסיץ', שניצח אתמול בגמר בברלין בפיינל-פור השביעי שלו. יש לו גם שני הפסדים בגמר - עם אולימפיאקוס ב-2010 וצסק"א ב-2012.

 

* ננדו דה קולו ו-ויטאלי פרידזון הצטרפו לרשימה בת 13 שחקנים שזכו גם ביורוקאפ וגם ביורוליג. דה קולו, אגב, הוא הצרפתי הראשון מאז אנתואן ריגודו, שמוכתר כאלוף אירופה.