סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  מדליית כסף לרון אטיאס באליפות אירופה

  טקוואנדו: הלוחם הישראלי הפסיד בגמר (עד 58 ק"ג) לרוי ברגנסה הפורטוגלי בהחלטת שופטים, בסיומו של גמר דרמטי. עוד קודם לכן גבר על יריבים מצרפת, סרביה, יוון ובריטניה

  אורן אהרוני

  רון אטיאס זכה היום (ה') במדליית כסף באליפות אירופה הנערכת בשווייץ אחרי הפסד בגמר במשקל עד 58 ק"ג לרוי ברגנסה הפורטוגלי בהחלטת שופטים. אטיאס, שהבטיח עוד קודם לכן את מקומו באולימפיאדת ריו 2016, הפך בעקבות ההישג למועמד לגיטימי לעלות לפודיום גם בברזיל.

   

  הקרב של אטיאס מול ברגנסה, אלוף אירופה מ-2014 ואלוף משחקי אירופה בבאקו 2015, היה צמוד למדי ובתום הזמן החוקי הסתיים ב-2:2 בדרך לניקוד זהב. שם כעבור דקה נוספת עלה הפורטוגלי על הלוח, אבל השופט הראשי החליט לבטל. לאחר ערעור של המאמנת ובדיקה ארוכה בווידאו הוחלט להחזיר לו את הניקוד, מה שהשאיר את אטיאס עם מדליית הכסף.

      

  צילום: התאחדות ישראלית לטאקוונדוהישג נהדר. אטיאס (צילום: התאחדות ישראלית לטאקוונדו)

  צילום: התאחדות ישראלית לטאקוונדואטיאס ומאמנו יחיעם שרעבי (צילום: התאחדות ישראלית לטאקוונדו)

   

  היום הנהדר של אטיאס החל בניצחון על קלין בונט הצרפתי בניקוד זהב. לאחר מכן הוא עבד קשה מול מילוש גלדוביץ' הסרבי, אבל לקראת הסיום השיג נקודה בודדת שהכריעה את ההתמודדות. ברבע הגמר סימן אטיאס "וי" נוסף על חשבונו של אלפטוריוס פקוניס היווני. כבר בשלב הזה הבטיח מדליה מאחר ובטקוואנדו אין קרבות על מקומות 3-4. בארבעת האחרונים ניצח הישראלי את פיי פירס הבריטי (2:4).

     

  זוהי מדליה שביעית לישראל בסך הכל באליפויות אירופה, כאשר הפעם האחרונה הייתה ב-2010 בתחרות שהתקיימה ברוסיה. בת-אל גטרר זכתה אז במדליית הזהב, ומוטי לוגסי גרף את הארד.

   

  על זכייתו במדליית הכסף, יקבל אטיאס, מענק מיוחד בסך 28 אלף ₪ מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

   

  אטיאס אמר: "אני יכול להגיד שאני שמח על ההישג אבל ביחד עם זאת גם מבואס, בכל זאת הפסדתי בגמר לאחר החלטה שגויה של השופט, אבל צריך להסתכל קדימה ולהתכונן לריו שם המטרה הגדולה, לתחרות הזו לא הייתה שום משמעות או השלכות לריו רק מבחן לעצמי, וצריך גם להגיד תודה לכל מי שתומך ועוזר שזה חלק בלתי נפרד מההישג".

   

  צילום: נועם עופרןמדליה ראשונה לישראל באליפות אירופה אחרי שש שנים (צילום: נועם עופרן)

   

  גדי חיימוביץ' (במשקל עד 54 ק"ג) הוגרל ישירות לסיבוב השני, שם המתין לו אובדי טריפן הרומני. בתום קרב צמוד, שהסתיים ב-1:2 לישראלי, חיימוביץ' העפיל לרבע הגמר, שם כבר נוצח 12:4 ליריב רוסי.

   

  יובל לוסטיגר, המתחרה במשקל עד 49 ק"ג, הפסידה בקרב הראשון לרוסיה סווטלנה איגמנובה 3:0.

   

  פורסם לראשונה 12:35 | 19/05/2016