המיליארדר היהודי לא מוריש לילדיו: "שירוויחו בעצמם"

מיכאיל פרידמן, בעל אזרחות ישראלית והאיש השני העשיר ביותר ברוסיה, הכריז כי יעביר את כל הונו לצדקה: "אני לא מתכוון להעביר כסף לילדיי - שיילכו בעקבותיי וייצרו משהו לבד"

ynetפורסם 07:23, 23/05/2016
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

המיליארדר היהודי מיכאיל פרידמן, ששוויו נאמד בכ-13.3 מיליארד דולרים על פי דירוג מגזין פורבס, לא מתכנן להוריש לילדיו אפילו דולר אחד.

 

פרידמן, בעל אזרחות ישראלית, הוא בעל השליטה ומייסד "אלפא גרופ" - קבוצת ההשקעות התעשייתית-פיננסית הגדולה ברוסיה, שהקימה את אלפא בנק, הבנק הפרטי הגדול במדינה. איש העסקים אמר כי הוא רוצה שילדיו "ייצרו משהו בכוחות עצמם". 


 

"אני לא מעריץ גדול של הצהרות פומביות כאלה, אבל אני יכול לומר שאני הולך להעביר את כל הכסף שלי לצדקה. אני לא מתכוון להעביר כסף לילדיי", השיב פרידמן לשאלה מהקהל במועדון פורבס. לפי פרידמן, שמוגדר כאדם השני העשיר ביותר ברוסיה, הענקת סכומי כסף גדולים לאדם צעיר עלולה להרוס את חייו.

 

לפי הדיווח ב-RT, המיליארדר סיפר שהוא אינו מעוניין שילדיו ייטלו חלק בחברתו המצליחה, וכי הוא רוצה שהם יילכו בעקבותיו - וירוויחו את עושרם בכוחות

עצמם. סיבה נוספת להחלטתו היא שהוא "לא רוצה שבתו הגדולה, לורה בת ה-22, תהיה מוקד עניין עבור אנשים עם כוונות רעות". לפרידמן ארבעה ילדים והצעיר בהם הוא בן 10.

 

איל ההון הוסיף כי אותה ההחלטה נעשתה גם על ידי שותפיו העסקיים. בשנת 2016, פורבס רוסיה דירגה את פרידמן במקום השני בקרב הרוסים העשירים ביותר. הוא הבעלים העיקרי של "אלפא גרופ", שבבעלותה הבנק המסחרי הפרטי הגדול ברוסיה "אלפא בנק", קבוצת הקמעונאות X5 שבבעלותה רשת סופרמרקטים ברוסיה, ערוץ הטלוויזיה A1 ועוד. כמו כן, הקבוצה השקיעה 200 מיליון דולרים בחברת אובר.

 

הוספת תגובה