גרמניה: חמוש לקח בני ערובה בקולנוע ונורה למוות

אירוע ירי במתחם בתי קולנוע בעיר פירנהיים שליד פרנקפורט, במערב גרמניה: בתחילה דווח על 20 עד 50 נפגעים, אך בהמשך התברר כי איש לא נפגע. החמוש, כנראה מעורער בנפשו, לקח בני ערובה וחוסל

סוכנויות הידיעות
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

חמוש פרץ הערב (יום ה') למתחם קולנוע בעיר פירנהיים שבמערב גרמניה, קרוב לפרנקפורט, ופתח באש. בתחילה דווח על 20 עד 50 נפגעים, חלקם מירי וחלקם מחשיפה לגז מדמיע, אבל בחלוף זמן מה הודיעה המשטרה כי החמוש לא פגע באיש. החמוש לקח בני ערובה ואז נורה למוות, ולדברי המשטרה לא היו נפגעים נוספים. המשטרה הודיעה כי לא נשקפת עוד סכנה לאיש. לדברי שר הפנים של ממשלת המחוז שבו שוכנת פירנהיים, נראה שהחמוש היה איש מעורער בנפשו.

 

הפריצה למתחם הקולנוע בגרמניה 

 

מתקפת ירי בגרמניה: אש בבית הקולנוע 
 

התקשורת הגרמנית דיווחה כי החמוש פרץ למתחם הקולנוע "קינופוליס" מעט אחרי 15:00 אחר הצהריים שעון מקומי (קצת אחרי 16:00 שעון ישראל) כשבידו רובה וכשלגופו חגורה עמוסת קליעים. דווח כי הוא ירה פעם אחת באוויר וההמונים החלו לברוח. כוחות עילית של משטרת גרמניה הגיעו למקום, ואחרי שהחמוש לקח בני ערובה - הוא חוסל. לא ברור אם כלי הנשק והתחמושת היו אמתיים.


תמונה כלליתמתחם הקולנוע שלתוכו פרץ החמוש

תמונה כלליתכוחות הביטחון באזור ההתרחשות

תמונה כללית

 

גרמניה נמצאת זה יותר משנה בכוננות גבוהה מחשש לטרור, והכוננות הזו מורגשת ביתר שאת מאז מתקפת הטרור בפריז בנובמבר אשתקד. בסוף השנה שעברה שותקו חלקים נרחבים מהעיר המבורג ומשחק של נבחרת גרמניה בכדורגל בוטל בעקבות חשש כבד למתקפת טרור מיידית.

צילום: gettyimages (צילום: gettyimages)


צילום: gettyimages (צילום: gettyimages)


צילום: gettyimages (צילום: gettyimages)

תמונה כלליתאזור הירי


תמונה כללית


תמונה כללית

גרמניה היא אחת המדינות שעליהן הרבה ארגון דאעש לאיים בשנתיים האחרונות, בשל העובדה שהיא מסייעת לקואליציה הבינלאומית במלחמתה בארגון במזרח התיכון.

 

פירנהיים היא עיירה תעשייתית, השנייה בגודלה במחוז ברגרשטראסה שבמדינת המחוז הסה. נכון ל-2013 התגוררו בה מעט יותר מ-33 אלף בני אדם.