ג'סיקה אלבה: "שורשים יהודיים זה מגניב"

לפני כשנתיים גילתה השחקנית והדוגמנית ג'סיקה אלבה כי יש לה שורשים ספרדיים-יהודיים. בראיון ל-ynet לרגל יציאת הסרט "המכונאי: התחייה", היא מספרת כי לא הופתעה: "העולם הזה הוא כור היתוך של אנשים שונים". ומה היא חושבת על נשים בז'אנר האקשן?

אמיר בוגן, לוס אנג'לספורסם 15:07, 29/08/2016
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
ג'סיקה אלבה בראיון 

השחקנית והדוגמנית ג'סיקה אלבה צברה כבר כברת דרך בז'אנר האקשן בהוליווד. היא כיכבה בסרטי "עיר החטאים" לצד ברוס וויליס, וב"מצ'טה" לצד דני טרחו, ואף הופיעה במותחנים קלילים כמו "סטרץ'" ו"משימה סוף". אבל בסרט "המכונאי: התחייה" היא מתמסרת לחלוטין לפעולה ולעוצמות של ג'ייסון סטיית'ם - בלי הומור עצמי, בלי יצירתיות אמנותית מעולם הקומיקס.

 

 

מדובר בסרט אקשן פשוט ורב מעללים שבו אלבה מגלמת את ג'ינה, אישה טובת מראה ולב המפעילה מחנה לילדים בקמבודיה. היא נסחטת על ידי ארכי-פושע אכזר לפתות את המתנקש המוכשר בישופ (סטיית'ם) לחזור מפרישה ולעמוד לשירותו. זה לא הולך בטוב, והעבריין המנוול פונה לאמצעים כוחניים כשהוא לוכד את ג'ינה כאמצעי לחץ על הגיבור. מכיוון שהוא כבר התאהב בה - ואיך אפשר שלא - בישופ נאלץ לצאת למשימות ההרג שיועדו לו. כמובן שבסופו של דבר הנבל לא יוצא מזה בשלום.

 


 

"עשיתי קצת אקשן, אבל מעולם לא הייתי בסרט כזה - שהוא כל כך ספציפי לז'אנר האקשן, ועוד עם ג'ייסון סטיית'ם שהוא מלך הז'אנר", אומרת אלבה בראיון ל-ynet, "זה היה כיף אמיתי. זה גם היה כיף לקחת את הדמות הסטריאוטיפית של הנערה במצוקה, ולהפוך אותה קצת, לתת לה עומק ועבר וגם מטרה אמיתית בחיים".

 

בסרט יש לדמות של ג'ינה קצת עומק, אבל במציאות אין הרבה שחקניות שמלוהקות לככב בסרטי פעולה. "בדרך כלל הבנות הן אלה שמצילים אותן", היא מודה, "אני חושבת שזו הזדמנות אדירה לנשים להשתתף בעשיית האקשן ולהיות קשוחות".

 

אלבה, אם לשניים, לא מסתמכת רק על קריירת המשחק והדוגמנות שלה כדי לפרנס את עצמה ולדאוג להמשך הדרך. במקביל פנתה גם לעסקים, והחברה שהקימה למוצרים טבעיים לתינוקות, הפכה להצלחה כלכלית אדירה. "אני מאוד גאה, אני עובדת מאוד קשה, ועשיתי משהו שלא הרבה אנשים עושים – להקים חברה מצליחה מאוד", היא אומרת. "המטרה היא להבטיח שלכל אחד יש חיים בריאים ומאושרים, ואם אני יכולה לעזור לאנשים להשיג זאת, אז בשביל זה אני פה".

 

תמונה כלליתג'סיקה אלבה ב"המכונאי: התחייה"

 

לפני שנתיים השתתפה אלבה בפרק בסדרה "Finding Your Roots" של רשת PBS בהנחיית הנרי לואיס גייטס, אשר מתחקה אחר אילן היוחסין של אורחיו ומפענח את מקורותיהם הגנטיים. אלבה גילתה כי 72.7 אחוזים מההרכב הגנטי שלה מקורו באירופה, וכ-22.5 אחוזים מגיעים מילידי יבשת אמריקה (ככל הנראה מבני המאיה). מפתיע יותר הוא הגילוי כי יש לה שורשים ספרדיים-יהודיים מהצד של אם אביה (גייטס אף טוען כי היא מקורבת גנטית לעו"ד האמריקני המפורסם אלן דרשוביץ).

 

"זה לא כזה מפתיע בשבילי", היא אומרת, "העולם הזה הוא כור היתוך של אנשים שונים, והוא לוקח כל כך הרבה רקעים שונים כדי ליצור אדם מודרני. וכן, אני חושבת שזה מגניב".

 

לכתבה זו 1 תגובות
הוספת תגובה