סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  תיעוד: סיכול ניסיון הצתה בשומרון

  תצפיתנית של רשות המעברים הבחינה ב-3 חשודים מציתים אש בשטח פתוח צפונית למעבר חוצה שומרון. כוח צה"ל הוקפץ למקום ועצר אותם

  יואב זיתון ואלישע בן קימון
  תיעוד ניסיון ההצתה (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
   

  שבוע אחרי תחילת גל השריפות : משרד הביטחון הפיץ לפנות ערב (יום ג') סרטון ובו נראה סיכול של ניסיון לכאורה להצתה במעבר חוצה שומרון. לוחמי גדוד נחשון של חטיבת כפיר שהוקפצו לזירה בעקבות הזיהוי החשוד לכדו את הפלסטינים על חם בקרבת מקום והעבירו אותם לחקירת משטרה. פעילות צה"ל בגזרה חודדה בשבוע האחרון נגד מציתים על רקע מקרה דומה שאירע בסמוך לאריאל בסוף השבוע.

   

  בהודעה שפרסם המשרד נכתב כי "התצפיתנית של רשות המעברים במעבר חוצה שומרון שסיכלה ניסיון הצתה על רקע לאומני. בשעות הצהרים ביצעה התצפיתנית בחדר הפיקוד של המעבר סריקה שגרתית במצלמות האבטחה, כשהבחינה בשלושה חשודים שמבצעים הצתה מכוונת של צמחייה בשטח פתוח, מצפון למעבר.

   

  "אנשי הביטחון של רשות המעברים במעבר הקפיצו כוח צבאי, שבסיוע והכוונת התצפיתנית לכד את החשודים, שלושה פלסטינים, והצליח להשתלט על האש ולכבותה".


  רשות המסים פרסמה בבוקר הודעה על היישובים שיפוצו על ידי המדינה באמצעות קרן הפיצויים של מס רכוש. בהודעה נמסר כי על פי חקירת המשטרה ונציבות הכבאות, באירועים במושב טל-אל, זכרון יעקב, דולב, גילון, טלמון, חיפה, נירית, נטף ונווה צוף, מדובר בהצתות מכוונות, "שעולה בהן חשד סביר כי מקורן בפעולות איבה".

   

  ברשות המסים מציינים כי "לגבי יתר אתרי השריפה, הבדיקה מול גורמי הביטחון וכיבוי אש טרם הסתיימה או לא ידוע לנו על נזקים, וככל שיתקבלו בהמשך ממצאים חדשים אשר מצביעים על פעולת איבה ולנזקים שנגרמו לרכוש, הרשות תעדכן רשימה זו בהתאם".

   

  בחיפה החלו בחלוקת הכספים לתושבים שבתיהם נפגעו והם אינם יכולים להתגורר בהם. התושבים מוזמנים באמצעות הטלפון להגיע על פי סדר למרכז החלוקה.