סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  סתיו סטרשקו: "תמיד הרגשתי אישה"

  הדוגמנית המצליחה מסבירה למה בחודשים האחרונים היא ביקשה שיפנו אליה בלשון נקבה. "אני רוצה להילחם למען הזכויות שלי ושל טרנסים וטרנסיות אחרות", ואומרת שזו "היציאה השנייה שלי מהארון". הראיון המלא - ביום שישי ב"ידיעות אחרונות"

  אלון הדר

  צילום: רון קדמי"תמיד הרגשתי אישה". סתיו סטרשקו (צילום: רון קדמי)


   

  סתיו סטרשקו בוחרת עכשיו לפזר את מסך הערפל. לפני כמה שבועות העלתה הדוגמנית המצליחה פוסט בפייסבוק ובו ביקשה שמאותו היום והלאה יפנו אליה בלשון נקבה. לא מדובר בעניין סמנטי בלבד. לתהליך שעברה בשנה האחרונה היא קוראת "היציאה השנייה שלי מהארון", מסבירה שהיא רואה את עצמה כאישה לכל דבר, ומניפה בגאון את דגל הטרנס.

   

  "אני רוצה להילחם למען הזכויות שלי ושל טרנסים וטרנסיות אחרות", היא אומרת בראיון, אחרי שנחתה מניו יורק, שם היא מתגוררת, וקפצה לצילומים בארץ. "אחת הסיבות העיקריות שאנחנו, הטרנסיות, לא מקבלות את עצמנו, היא שהחברה עדיין לא מקבלת אותנו וזה חייב להשתנות".

   

  גם בקריירת הדוגמנות הבינלאומית המשגשגת שלה בשנה האחרונה, היא רואה סוג של שליחות. "העובדה שהפנים שלי נמצאות על מגזין זה כבר שלב קדימה בתהליך הארוך של הקבלה שלנו בחברה, אבל זה לא מספיק. לכן אני גם מתכננת ללמוד מגדר. יש עוד הרבה עבודה".


  צילום: רפי דלויהמתכננת ללמוד מגדר. סתיו (צילום: רפי דלויה)

   

  "תמיד הרגשתי אישה", מספרת סטרשקו (24). "אני מניחה שניסיתי לברוח מהגדרות. במקום זה פשוט התלבשתי כמו אישה, התנהגתי כמו אישה ועשיתי הכל כמו אישה ‑ רק לא קראתי לזה בשם".

   

  למה?

  "כדי שלא אצטרך להסביר את עצמי לאנשים ולהתמודד עם התגובות. ככה היה לי יותר נוח".

   

  את הראיון המלא עם סתיו סטרשקו תוכלו לקרוא ביום שישי הקרוב במוסף "7 ימים" ובאפליקציה של "ידיעות אחרונות"