סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  הוועדה החליטה: הנבחרת תצא לאליפות העולם

  פרסום ראשון: ועדת הנבחרות של איגוד ההתעמלות החליטה לחייב את אירה ויגדורצ'יק לנסוע עם נבחרת ההתעמלות האמנותית לאליפות, למרות סירובה בטענה שהנבחרת אינה מוכנה ולא עומדת ברמה הנדרשת. המלצת הוועדה תעבור לאישור הנהלת האיגוד ביום שני

  אורן אהרוני

  פרסום ראשון. לאחר התכנסות ועדת הנבחרות באיגוד ההתעמלות, הוחלט אתמול (ה') לחייב את אירה ויגדורצ'יק , מאמנת העל של נבחרת ההתעמלות האמנותית, להוציא את נבחרת ישראל לאליפות העולם שתתקיים בחודש הבא בפזארו שבאיטליה.

   

  הצעת הוועדה, אותה העלה חבר ההנהלה (שהוא גם חבר הוועדה) עודד אברמסון, תגיע להצבעה גם בישיבת הנהלת איגוד ההתעמלות ביום שני הקרוב. במקרה שהיא תאושר, ויגדורצ'יק תחויב לצאת לתחרות.

   

  צילום: אורן אהרוניאירה ויגדורצ'יק. מנסים לדחוק אותה לפינה? (צילום: אורן אהרוני)

   

  נכון להיום נבחרת ישראל עדיין לא נמחקה מרשימות האיגוד העולמי לאליפות. הנבחרת שובצה לבית הראשון, שם הוגרלה להיות הנבחרת השישית שתופיע בתרגיל החישוקים והנבחרת ה-21 שתופיע בתרגיל המשולב.

   

  בישיבת הוועדה אתמול, שהגיעה לטונים גבוהים, מספר חברי הנהלה הביעו פליאה, איך ייתכן שהנבחרת תשתתף באליפות העולם ללא שום תחרות מקדימה ובלי פעם אחת שביצעה את התרגילים המלאים בפני שופטות. אותם חברי הנהלה חוששים שהמהלך הזה נועד "לדחוק את ויגדורצ'יק לפינה" ולחייב אותה לצאת, ובמקרה שהיא לא תסכים יופעלו נגדה סנקציות וכך יפתחו בתהליך להחלפתה.

   

  צפו באירה ויגדורצ'יק ובתה רחלי באימון נבחרת ישראל (צילום: אורן אהרוני)

  רק אתמול, כפי שנחשף ב-ynet ספורט, התייצבה אירה ויגדורצ'יק בפני ועדת הנבחרות באיגוד ההתעמלות ונימקה את טענותיה. היא מנתה את הסיבות לכישלון בניית הנבחרת החדשה והסבירה מדוע אין להוציא אותה לאליפות העולם.

   

  "כפי שלא ניתן להקים סיירת קרבית בצבא במספר חודשים בלבד - ועוד מג'ובניקים - כך לא ניתן תוך זמן כה קצר עם בנות כל כך חסרות ניסיון לייצג את המדינה בתחרויות. זאת לא הייתה המטרה של תקופה זו", כתבה ויגדורצ'יק במסמך שנמסר לחברי הוועדה, "יציאה לתחרות ללא ההכנה הראויה הייתה פוגעת פיזית ונפשית במתעמלות הללו וכמו כן בדגל ובייצוג הישראלי... התפקיד שלנו הוא לתת לספורטאי את הכלים, ולא להכשיל אותו ואת המדינה".

   

  צילום: אורן אהרוניויגדורצ'יק. השיחה של הוועדה בעניינה הגיעה לטונים גבוהים (צילום: אורן אהרוני)

   

  ללא כל קשר הוחלט באיגוד ההתעמלות להיפרד מאנדריי גריבנוב, ששימש בחודשים האחרונים עוזר מאמן נבחרת ישראל בהתעמלות מכשירים, ולחפש מאמן אחר.