כתב ההגנה של שרה נתניהו: "ניסיון הסחיטה המכוער של שירה רבן כשל"

אשת ראש הממשלה הגישה את המענה לתביעתה של העובדת לשעבר במעון בירושלים, וביקשה למחוק אותה: "קלונה של רבן נחשף ברבים". על הטענות לאלימות מצידה: "אפילו מחבר של רומן זול היה מבין שאדם שנס על נפשו אינו מחליף את בגדיו"

גלעד מורגפורסם 16:48, 14/12/2017
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית


לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים הוגש היום (ה') כתב ההגנה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, בתביעה שהגישה נגדה העובדת לשעבר במעון ראש הממשלה, שירה רבן. לפי כתב ההגנה מכחישה הגברת נתניהו את הנטען נגדה בכתב התביעה.

 

בפתח כתב ההגנה נאמר כי "רבן לא הפנימה כנראה את העובדה שניסיון הסחיטה המכוער והמוזר שהגתה, כשל וקלונה נחשף ברבים". לטענת בא כוחה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, מדובר ב"תרגיל תקשורתי הזוי" ונטען כי "מאן דהוא ניצל את תמימותה והיעדר הבנתה של התובעת וסיבך אותה מתוך אינטרסים זרים בהליך שכלל אינה מבינה את פשרו".

 

כמו כן נטען מטעמה של הגברת נתניהו כי כתב התביעה אינו ראוי ודינו להימחק. עוד נכתב כי בית הדין הורה לתובעת למחוק את המונח "שפחה" מהתביעה, אך התובעת תוך זלזול בהחלטה ובאינטליגנציה של הקורא החליפה את המונח שפחה ב"אמה". בנוסף צוין כי כתב התביעה של רבן הזוי, סתור ומעורר ספקות באשר למודעותה החופשית של רבן לאמור בו, ונטען לחוסר תום לב, סתירה וכזבים בו.

 

חלק מהראיון עם שירה רבן, שתבעה את נתניהו (צילום: חדשות 2)

 

לגבי הטענה שהשמיעה רבן כי הגברת נתניהו התכוונה להכותה נטען כי "אפילו מחבר של רומן זול היה מבין מיד שאדם הנס על נפשו באימה אינו מחליף את בגדיו ועוד מצליח להשקיף בזווית עינו (הדומעת) במתרחש סביבו", ומכל מקום "אותה עט שכתבה תיאור מכמיר לב זה מבקשת לשוב לעבודתה". את סעיפי התביעה מכחישה הגברת נתניהו. ואף נאמר "ספק אם התובעת חרדית" ו"חרדי אמיתי אינו נוהג כפי שנהגה".

 

עוד נאמר בכתב ההגנה של נתניהו כי בפועל עבדה התובעת בממוצע 5 שעות ביום במשך 20 יום. "ימים רבים עבדה כ-3 שעות. גרסתה לגבי נסיבות עזיבת עבודתה במעון היא גרסה כוזבת בעליל".

 

בנוסף נאמר כי "משנחשף בתקשורת דו"ח הנוכחות שלה, המעיד על כזביה, היא תיקנה את גרסתה באופן שמקעקע את כל תביעתה כיוון ששכחה להתאים לגרסה החדשה את הדברים שכתבה קודם לכן: עיסוק במשך 8 שעות ביום רק בהחלפת בגדים ונעליים ושטיפות ידיים וכו'".

 

הובהר כי בכוונת אשת ראש הממשלה להגיש תביעה נגדית ובסיום מבקש סנגורה מבית המשפט למחוק את התביעה, או לצוות על תיקונה שוב, ואף לחייב את רבן בהוצאות המשפטיות.

 

עורכי הדין אורן גרוס ונעמי לנדאו שמייצגים את רבן מסרו בתגובה: "כתב הגנה מזלזל ומתנשא ההופך גם את התובעת הנוכחית קורבן להשמצות, גידופים כמו רבים לפניה שהוכו נפשית על ידי שרה נתניהו. התובעת עברה בדיקת פוליגרף המעידה שאמרה אמת בכל סעיפי התביעה המהותיים. די לקרוא את הטון המזלזל והמתנשא של נוסח כתב ההגנה של שרה נתניהו כדי להבין יותר מכל את האווירה השוררת בבית ראש הממשלה, והיחס הניתן לצוות העובדות והעובדים, חלקם הגדול אנשים קשי יום, אשר בהדרגה חושפים תמונה מבהילה של אימה ופחד, ודרישות בלתי נתפסות מצד מעסיקיה.

 

"מצער לראות כי במקום להתמקד באווירת הפחד והאימה השוררת בבית ראש הממשלה, לאחר עדויות רבות שהצטברו עד כה ופורסמו בחלקן, בוחרת ההגנה

באופן עקבי ושקוף להכפיש, לקלל ולגדף כל עובד המעז לשבור את קשר השתיקה בקומה השנייה בבית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, לצרוב בהם סטיגמות ולהטיל עליהם אימה חברתית במטרה להניא אותם מעדותם".

 

רבן, צעירה חרדית בת 24, סיפרה בראיון לחדשות 2 את מה שעברה בעת שעבדה במעון ראש הממשלה עד לרגע שבו נמלטה מנתניהו. היא פרצה בבכי כשסיפרה כי נתניהו כינתה אותה "גוש של כלום". "לא עזבתי, אני ברחתי", סיפרה. "ברחתי כל עוד נפשי בי. אני לא יודעת מה היה קורה אם הייתי נשארת שם עוד שנייה. לא עוד דקה, עוד שנייה".

 

לכתבה זו 99 תגובות
הוספת תגובה