מכבי ת"א: "גורמי האכיפה לא פועלים למיגור האלימות"

מנכ"ל הקבוצה שלח מכתב חריף למשרד המשפטים ולמשטרה שלדבריו לא פועלים נגד אוהדים אלימים: "זה הזמן להגביר את האכיפה"

נדב צנציפר, משה שיינמן
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

מנכ"ל מכבי תל אביב, בן מנספורד, שלח היום (שני) מכתב לשרת המשפטים איילת שקד ומפכ"ל המשטרה רוני אלשייך ובו תקף את חוסר הטיפול שלהם באלימות במגרשים.

 

"זהו הזמן למעשים. אני קורא לכם פעם נוספת לפעול כפי שהוצהר לא אחת שייעשה, להגברת האכיפה, להגברת הענישה, להקצאת משאבים רבים יותר לטיפול באירועי אלימות בספורט בכלל ובכדורגל בפרט ולא להותיר את הזירה באופן בלעדי למועדוני הספורט ולהתאחדויות הספורט שאמצעי האכיפה האזרחית שבידיהם מוגבלים ביותר. הגיעה העת שהציבור המבקר במגרשים ירגיש בטוח ומוגן", כתב מנספורד.

 

צילום: אורן אהרונימנספורד. תקף את גורמי האכיפה (צילום: אורן אהרוני)

 

במכתב תיאר מנספורד אירוע שקרה במשחק מול מכבי חיפה ובו אוהד של מכבי ת"א אותר ע"י מצלמות שהנהלת הצהובים הציבה כשהוא מכה אדם אחר. למרות שמכבי ת"א העבירה את החומרים למשטרה, אותו אדם קיבל עונש קל: 30 יום הרחקה מהמגרשים ו-30 יום הרחקה מהעיר חיפה.  לדברי מנספורד מדובר בעונש קל מדי: "לטעמנו, תנאי בסיסי לשחרור האוהד לביתו היה אמור להיות הרחקה מכל אירוע ספורטיבי (לא רק ממשחקי כדורגל) לפחות עד לסיום העונה".

 

 "למרות שמכבי ת"א משקיעה משאבים רבים באיתור מעשי אלימות, זיהוי המתפרעים והשגת ראיות מרשיעות (תוך שלעתים היא מגישה למשטרה ראיות "על מגש של כסף") גורמי האכיפה ובהם משטרת ישראל, הפרקליטות ובתי המשפט, ממשיכים לגלות אדישות ואוזלת יד בכל הנוגע בטיפול באותם מתפרעים באופן המוריד לטמיון את המשאבים הרבים שאנו משקיעים בנושא", סיכם מנספורד במכתבו.

 

קרויף מרוצה

מכבי תל אביב ערכה אימון בסגל מלא לקראת משחק גביע המדינה נגד מכבי חיפה (רביעי, 20:30) בסמי עופר. להרכב הקבוצה עשויים לחזור ז'אן סילבן באבין וניק בלקמן. מאמן הקבוצה ג'ורדי קרויף אמר: "זה משחק נוק-אאוט. שלא כמו במשחקי ליגה, לא ניתן לתקן את תוצאותיו. השחקנים שלנו העלו את הרמה, יש תחרות על ההרכב וזה כאב ראש עבורי אותו אני מעדיף על פני מה שהיה לנו לפני מספר חודשים עם הפצועים". במכבי ת"א מאמינים שעומר אצילי, שממשיך להתאמן יחזור לפעילות מלאה בחודש הבא.