הישראלי שנבחר לעבוד בחברת תעופה מהטובות בעולם

הכירו את מיקי כץ, הישראלי היחיד שעובד כיום בתפקיד בכיר בקתאי פסיפיק, מחברות התעופה הכי טובות בעולם. מה מביא ילד טוב חיפה עד להונג קונג ואיך זה לעבוד ב"גן עדן"? צפו בריאיון מנתב"ג

שירי הדרפורסם 08:54, 13/02/2018
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
יום בחיי הישראלי היחיד שנבחר לעבוד בקתאי פסיפיק (בימוי ועריכה: אסף קוזין | צילום: אסף קוזין וחגי דקל)

 

מתוך עשרות אלפי מועמדים, בתנאים מהמחמירים בעולם, בחברת התעופה שמדי שנה מקבלת את הציונים הגבוהים ביותר שיש - נבחר ישראלי אחד לעבוד בה. הכירו את מיקי כץ, טייס במיל' וכיום סגן טייס ראשי של מטוסי בואינג בחברת קתאי פסיפיק. כץ עבר כברת דרך ארוכה ומורכבת עד שהגיע לתפקידו הנוכחי. החל משירות צבאי קצר בנח"ל, מעבר לחיל האוויר ולקורס טייס כמובן - אותו סיים בהצטיינות.צילום: אסף קוזין (צילום: אסף קוזין)


צילום: אסף קוזין (צילום: אסף קוזין)

פגיעה קשה במטוס קרב שהטיס במלחמת יום כיפור גרמה לנטישת המטוס ולפציעה בעקבותיה לא יכול היה להמשיך באותו תפקיד ומאז הפך לטייס מטוסי תובלה. לאחר שירותו הצבאי הגיע כמו מרבית הטייסים הישראלים אל שורותיה של אל על ומשם לקתאי פסיפיק.

 

חברת התעופה הלאומית של הונג קונג, המדורגת כבר שנים כאחת מחברות התעופה הטובות בעולם, בשנים מסויימות גם כהכי טובה, בחרה בכץ לאחר שקיבלה עליו המלצות מיצרנית המטוסים הענקית בואינג. "קתאי פסיפיק איתרה אותי ופנתה אליי ביוזמתה מייד אחרי שפרשתי מאל על, כעבור זמן קצר כבר הגעתי להונג קונג", מספר כץ.

 

כיום כץ כבר לא מטיס מטוסים משום שנבחר לתפקיד מדריך בוחן של טייסי החברה. לפני כשנה מונה, כאמור, לתפקיד סגן טייס ראשי בואינג, בחברה המעסיקה יחד עם טייסי חברת הבת - קתאי דרגון כ-4,300 טייסים וטייסות מכל העולם. בתוך כך כץ מתגורר כבר מספר שנים ליד בסיס החברה, בהונג קונג.

צילום: אסף קוזיןטייס במיל' כיום כבר לא מטיס מטוסים (צילום: אסף קוזין)

באחד מביקוריו בישראל תפסנו את כץ לזמן קצר ויחד איתו ביקרנו בביתו השני, נמל התעופה בן גוריון ובמטוס האיירבוס A350 של החברה, היחיד מסוגו שמגיע לישראל. שם, בזמן שהמטוס המתין לטיסה הבאה מהארץ להונג קונג, שמענו מכץ על החוויה הנדירה לעבוד בחברה הגדולה, על התכונות החשובות שצריכות להיות לטייסים ועל השתלשלות חייו עד לאותה נקודה.

צילום: אסף קוזיןשיחת מסוע: עם מיקי כץ בנתב"ג (צילום: אסף קוזין)

  

חברת התעופה מהונג קונג דורגה בין חמש חברות התעופה הבינלאומיות המצטיינות בעולם. בכך היא נחשבת לחברה המובילה מבין שאר חברות התעופה הזרות הטסות אל ומישראל.

צילום: אסף קוזיןכץ וברקע מטוס החברה: איירבוס A350 (צילום: אסף קוזין)

 

צילום: אסף קוזין (צילום: אסף קוזין)

צילום: אסף קוזיןפנים המטוס של קתאי ומחלקת התיירים (צילום: אסף קוזין)

 

צילום: אסף קוזיןמחלקת העסקים מהיוקרתיות בעולם (צילום: אסף קוזין)

קתאי פסיפיק נכנסה לישראל לפני כשנה ומפעילה כיום חמש טיסות שבועיות מישראל להונג קונג. לאור ביקוש גבוה הודיעה החודש החברה כי החל מ-26 במרץ 2018 תגדיל את פעילותה בארץ לשש טיסות בשבוע.

צילום: אסף קוזין (צילום: אסף קוזין)

חברת קתאי פסיפיק נחשבת לאחת מארבע חברות התעופה הטובות בעולם, ואף הגיעה בעבר למקום הראשון בדירוגים החשובים בעולם של חברות תעופה. כמו כן, מחלקות היוקרה של החברה ומערכות הבידור של החברה זכו לא פעם בפרסים שונים.

 

הנחיתה בהונג קונג היא בשדה התעופה הראשי באי והוא מהמתקדמים בעולם. רבים מהנוסעים מישראל ממשיכים לאחר מכן בטיסת קונקשן אל אחד מ-200 היעדים אליהם קתאי פסיפיק טסה כמו: יפן, תאילנד, סינגפור, וייטנאם, פיליפינים, סין, אוסטרליה, ניו זילנד ועוד. 

 

 

לכתבה זו 91 תגובות
הוספת תגובה