פריחת התיירות הרומנית: קו חדש יחבר את העיר סיביו לישראל

חברת הלואו קוסט וויזאייר תחל להפעיל את הקו בחודש יולי. בכך יעלה ל-6 מספר הקווים הישירים של החברה מרומניה לישראל. ברבעון הראשון של 2018 חל זינוק של 70 אחוזים במספר התיירים הרומנים בארץ

שירי הדרפורסם 12:10, 07/05/2018
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

 

חברת הלואו-קוסט ההונגרית וויזאייר (WIZZ AIR) הודיעה היום (ב') כי תפתח קו חדש שיחבר בין העיר סיביו שברומניה לישראל. הקו החדש יהיה השישי במספר של החברה מרומניה לישראל, שמפעילה כיום חמישה קווים היוצאים מהערים בוקרשט, קלוז' נאפוקה, טימישוארה, קריובה ויאסי. הקו יחל לפעול מ-14 ביולי, פעמיים בשבוע בימים שלישי ושבת.

 

החברה צפויה לקבל מענק חד פעמי ממשרד התיירות על פתיחת הקו בגובה של 500 אלף אירו. התיירות הנכנסת מרומניה לישראל נמצאת בעלייה חדה. ברבעון הראשון של 2018 חל גידול של 70 אחוזים במספר התיירים הרומנים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, וגידול של 165 אחוזים ביחס לאותה תקופה לפני כשנתיים.

 

בסך הכל בשנת 2017 הגיעו 78,900 תיירים מרומניה לישראל, ב-2016 הגיעו 48,800 תיירים מרומניה וב-2015 הגיעו 43,200 תיירים מרומניה לישראל.

צילום: שאטרסטוקקו ישיר לתל אביב (צילום: שאטרסטוק)

צילום: שאטרסטוקרחוב בסיביו (צילום: שאטרסטוק)

 

 

אם אתם בסביבה: המקומות שחובה לראות בבוקרשט (צילום: אורי דוידוביץ', עריכה: אביתר כהן)

מסקר תיירות נכנסת שערך משרד התיירות עולה כי התייר הרומני שוהה בישראל 6.3 לילות בממוצע ומוציא 761 דולרים בממוצע במהלך הביקור. כמו כן, מהסקר עולה כי 96.5 אחוזים מהתיירים מרומניה מזדהים כנוצרים, ושליש מכלל התיירים מרומניה הצהירו כי הגיעו למטרות צליינות.

 

כמחצית מהמבקרים מרומניה הם בגילאי 25 עד 34, 15.9 אחוזים משתייכים לקבוצת הגיל של 45 עד 54 ו-15 אחוזים הם הגילאים 44-35. המקומות הפופולריים ביותר בקרב התיירים מרומניה הם ירושלים, תל אביב וים המלח.

צילום: שאטרסטוקכיכר צבעונית (צילום: שאטרסטוק)


צילום: שאטרסטוקבית העירייה בשעת ערב (צילום: שאטרסטוק)


צילום: שאטרסטוקנוף ציורי בסיביו (צילום: שאטרסטוק)

  

צילום: שאטרסטוקמטוס של חברת וויזאייר (צילום: שאטרסטוק)

בהודעת וויזאייר נכתב כי החברה מפעילה 19 קווים לישראל וממנה מ-10 מדינות ברחבי אירופה, כאשר הטיסות נוחתות בנתב"ג ובשדה התעופה עובדה. סורינה רץ, מנהלת התקשורת של וויזאייר, אמרה כי "כחברת הלואו-קוסט המובילה בישראל אנחנו מחויבים לנוסעינו ותמיד מנסים להרחיב את הרשת שלנו ולהציע את מחירי הטיסות הזולים ביותר".

 

שר התיירות יריב לוין התייחס גם הוא לפתיחת הקו החדש ואמר כי "צעד זה הוא הישג נוסף שמעיד על כוחה של ישראל כיעד תיירותי מוביל, והוכחה נוספת להצלחת מהפכת התיירות אותה אנו מובילים אשר הביאה לשיאים חדשים בתיירות הנכנסת".