ילדים יהודים, ערבים ודרוזים השתתפו בטורניר "שער שוויון" בבלגרד

22 ילדים לקחו חלק בטורניר הראשון של התוכנית בחו"ל, וזכו לביקור באצטדיון של הכוכב האדום בלגרד ונבחרת סרביה

ynet ספורטפורסם 17:37, 07/05/2018
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
בסוף השבוע האחרון זכו 22 ילדים מרחבי מדינת ישראל - יהודים, ערבים, דרוזים ובדואים, המשתתפים במהלך השנה בתכנית החינוכית "שער שוויון", להשתתף בטורניר הראשון אי פעם של התכנית בחו"ל.

 

בטורניר השתתפו, מלבד הקבוצות הישראליות, גם קבוצות מרחבי התכנית המקבילה שמובילה ממשלת סרביה בבתי הספר ברחבי המדינה. התשתית לאירוע נוצרה לפני כשנתיים, כשנציגי ממשלת סרביה נחשפו במסגרת כנס אירופי לתכנית "שער שוויון", שפועלת ב-220 בתי ספר בישראל.

 

צילום: שער שוויוןהילדים המשתתפים בתמונה קבוצתית (צילום: שער שוויון)

 

מאז פועלת תכנית "שער שוויון" בבתי הספר בסרביה ומופעלת על ידי משרד החינוך המקומי, בליווי של הארגון הישראלי ובתמיכה של שגרירות ישראל בבלגרד ושל חברת BIG הישראלית, לה מתחמי קניות גם בסרביה.

 

במהלך טקס פתיחת הטורניר אמר נציג משרד החינוך הסרבי: "תודה למשלחת הישראלית שהגיע עד לכאן בכדי לסייע בארגון הטורניר ולהשתתף, ותודה לישראלים שלימדו אותנו מה החשיבות של הספורט".

 

צילום: שער שוויוןהילדים בתכנית בטורניר (צילום: שער שוויון)

 

בזכות תמיכת עיריות ובתי ספר ברחבי ישראל בהם פועלת התכנית, ההשתתפות של הילדים סובסדה, והורכבה משלחת בהשתתפות ילדים מירושלים, שפרעם, עכו, חורפיש, טמרה ושגב-שלום. הילדים יתחרו כשתי קבוצות מעורבות של יהודים, ערבים, דרוזים ובדואים.

 

לצד הטורניר עצמו, זכו חברי המשלחת לסיורים ופעילויות רבות בבלגרד, כולל ביקור באצטדיון של הכוכב האדום בלגרד ונבחרת סרביה, וגם לקחה חלק באירוע רשמי בהשתתפות שגרירת ישראל בסרביה, המארחת של המשלחת, שתציג באמצעות המשלחת את פניה היפות של ישראל בעולם, בסימן יום העצמאות ה-70 של המדינה.

 

צילום: שער שוויוןהילדים בתכנית בטורניר (צילום: שער שוויון)

 

"שער שוויון" הוא ארגון חינוכי, חברתי וספורטיבי השואף להקנות מסגרת מועילה לילדים ונוער באזורי הפריפריה החברתית של ישראל. הארגון מפעיל קבוצות בבתי ספר, אשר משלבות אימוני כדורגל וטורנירים חודשיים לצד מרכזי למידה לתגבור לימודי ופעילויות חינוכיות להקניית ערכים. במסגרת הטורנירים המחוזיים זוכים החניכים להיפגש עם ילדים מיישובים אחרים ושכונות אחרות, אשר מגיעים מרקעים שונים ולפעמים דתות שונות.

 

בטורנירים מושם דגש על התנהגות ספורטיבית ואף מוענק בסופו גביע "הקבוצה ההוגנת". בשנת הפעילות תשע"ח, התשיעית בתולדות הארגון, ישתתפו בתוכנית "שער שוויון" 3,500 ילדים ונערים, גילאי 9-16 בכל רחבי ישראל, בכ-230 בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, מרמת הגולן ועד אילת.

 

הוספת תגובה