סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  תמונות ראשונות מפיצוץ "מחסני הנשק" בסוריה

  עדיין אין מידע רשמי על מספר הנפגעים בסדרת הפיצוצים שאירעה אתמול בשדה תעופה צבאי במחוז חמה. בתמונות מהמקום נראים כלים מפויחים והרס

  דניאל סלאמה
  עשן מיתמר מאזור הפיצוץ אתמול 

   

  מסוריה מגיעות היום (שבת) תמונות שבהן נראה ההרס בשדה התעופה הצבאי במחוז חמה, שבו אירעו אתמול כמה פיצוצים. לפי דיווחים לפחות 11 בני אדם נהרגו בפיצוצים האלה ועשרות נוספים נפצעו או מוגדרים נעדרים. מהימנות הדיווחים אינה ברורה.

  זירת הפיצוצים בשדה התעופה בחמה


  מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, ארגון מהימן יחסית שמושבו בלונדון, מעריך כי הפיצוצים אירעו במחסנים של אמצעי לחימה ונשק. גם זמן רב אחרי הפיצוץ עוד היתמר העשן מעל שדה התעופה.

   

  גורם צבאי בסוריה אמר אתמול לכלי התקשורת המקומיים כי מקור הפיצוץ הוא כשל טכני במחסן תחמושת - אך ב"סקיי ניוז" בשפה הערבית דווח כי ייתכן שמדובר בתקיפה ישראלית נגד מצבור של מערכת בוואר 373, הגרסה האיראנית למערכת ההגנה הרוסית נגד טילים S-300.

  ענן עשן מיתמר מאזור הפיצוצים, אתמול  לפי "סקיי ניוז", בארבעת הפיצוצים, שאירעו מעט לפני השעה 15:00, נהרגו עשרות אזרחים איראנים וסורים. אזרחים סורים דיווחו כי ראו תקיפה מהאוויר, אך בקרב הגורמים הרשמיים בסוריה לא הופנתה אצבע מאשימה כלפי ישראל.

   

  משטר אסד הכריז שלשום כי כבש מחדש את האזור והכריז עליו "נקי ממורדים". עם זאת, כוחותיו של הנשיא עדיין נלחמים עם כמה מיליציות שנותרו באזור.