סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  שירי מימון: "אי אפשר להשוות ביני לבין גל גדות, איפה אני ואיפה היא"

  שירי מימון עומדת לגלם את התפקיד ראשי במחזמר "שיקגו" על במת ברודוויי, אבל היא מתעקשת שבינה לבין הוונדר וומן הישראלית שכבר הגיעה לטופ יש מרחק רב. בריאיון היא מספרת על ההצעה המפתיעה שהיא לא לקחה ברצינות ואיך כמעט פספסה את האודישן בניו-יורק. הריאיון המלא - ב"ידיעות אחרונות", מוסף "7 לילות"

  רז שכניק
   

   

  "היו יכולים לשבור אותי בדרך הרבה פעמים", נזכרת שירי מימון בריאיון שיפורסם בשישי הקרוב במוסף "7 לילות" של ידיעות אחרונות. "היה איזה צלם שפגשתי באירוע אחרי האירוויזיון, והוא אומר לי, 'את יודעת, אחרי 'כוכב נולד' אפילו לא הייתי מרים את המצלמה בשבילך'. שאלתי למה, אז הוא ענה, 'כאילו, מי את? מה את בכלל? ועכשיו פתאום גיליתי אותך. תשמעי, את זמרת נהדרת'. ומכל זה אני לא אשכח בחיים את המשפט, 'לא הרמתי את המצלמה בשבילך'". 

   

  פאסט־פורוורד להווה: שירי מימון תעלה עוד מעט על מטוס לניו-יורק, לגלם את התפקיד הראשי במחזמר "שיקגו" בברודוויי. ד"ש לצלם ההוא.

   

  בהתחלה, גם היא לא האמינה. לפני כמה חודשים, שעת ערב, הילדים כבר נרדמו והטלפון של מימון רוטט. על הקו היה רוני בראון, מנכ"ל הליקון. "עבדנו אז על השיר 'אחותי' וכל השיחות בינינו היו על זה. ורוני אומר לי, 'מה דעתך לשחק את רוקסי בשיקגו?' ואני עונה, 'תקשיב, עזוב אותך, בוא נדבר על 'אחותי', יש משהו במיקס האחרון'. אבל הוא מתעקש לחזור לשיקגו".

  צילום: Jeremy daniel (צילום: Jeremy daniel)
  הגיוני.

  "ואני ממש ניפנפתי אותו. אמרתי לעצמי די, נו, רוני הוא כזה פנטזיונר, תמיד חולם בגדול וזה. לא לקחתי אותו ברצינות. אבל אז הוא אומר, 'תקשיבי, אני רציני. אני יושב פה עם מישהו שראה אותך ב'אוויטה' יחד עם הבת שלו שמנהלת את כל הליהוק למחזות ולתסריטאים בברודוויי. יש התעניינות לגבייך, ונראה שהם רוצים אותך. את חושבת שתרצי בכלל לשחק בזה, אם יש לך זמן?'".

   

  "סגרתי את הטלפון מרוני ואמרתי, 'מה הסיכוי שזה יקרה?' בחיים המקצועיים שלי עברתי כבר די הרבה דברים כאלה, שזה מטלטל. נסעתי ללוס־אנג'לס פעם, כל מיני פגישות נורא חשובות וחברות תקליטים, ורוצים, ושומעים, ואומרים, 'וואו, מה עושים'. ושום דבר לא קרה. זה נורא סדק אותי".

   

  היא רכשה כרטיסי טיסה לאודישן בניו־יורק, "אחרי שהם שלחו את מה שאני צריכה ללמוד מבחינתם, התפקיד של רוקסי".

   

  צילום: Jeremy daniel (צילום: Jeremy daniel)

  שזה בסך הכל התפקיד הראשי.

  "כן, משהו קטן כזה".

   

  האודישן נקבע לינואר האחרון, ומימון התחילה להרגיש שהשמיים איכשהו עובדים נגדה. "פשוט לא הצלחנו להגיע לניו-יורק. האודישן נקבע ליום שני בעשר בבוקר, לקחתי טיסה בערך שלושה ימים לפני, להיות על הצד הבטוח. הייתה סופה מטורפת. אני טסה לווינה ומווינה לוקחת מטוס לניו-יורק, ומגיעים כבר לחצי דרך, ואז חוזרים אחורה כי מתברר ש־JFK סגור. ואני מוצאת את עצמי שוב בווינה ומשם חזרה לישראל, בלי להגיע לאודישן".

   

  "בסוף איחרנו גם לאודישן, שזה סוף העולם אצל האמריקאים. יצאנו שעה ומשהו לפני הזמן אבל היו פקקים מטורפים, נהג המונית הסתבך, לקח אותנו בכלל לסטודיו אחר, הגעתי באיחור של חצי שעה. הייתי פקעת עצבים, התלבשתי במונית. רצתי למעלה, נפלתי במדרגות".

   

  ומחכים לך.

  "לא נעים בכלל. אמרתי, 'I'm so sorry' וזה לא עזר. חיכו לי הבמאי, הכוריאוגרף והפסנתרן כי הייתי צריכה לעבור איתם על הריקוד לפני האודישן. ואתה רואה שהם מסתכלים עליי ככה ואני חושבת שזהו, אכלתי אותה. אבל ניסיתי להפעיל את קסמיי, התחלתי להצחיק אותם. אז לבמאי שהגיע אחר כך זרקתי משהו מצחיק, היה לי חשוב לחבק אותו. הוא סיפר לי שראה את החומרים ששלחנו וצחק כשירדתי קצת על עצמי".

  צילום: Jeremy daniel (צילום: Jeremy daniel)
   

  נשבר הקרח.

  "בבום. נכנסתי לאנרגיה בלתי נלאית. את הריקוד קלטתי די מהר, נראה לי, כך שאני הייתי בשוק והם התלהבו. ואז עבדתי עם המלהק על המונולוג והגיעו כולם, התיישבו בשורה לצפות בי".

   

  מימון זכתה בתפקיד ותיכנס בקרוב לנעליה של רוקסי. ומכאן ההשוואה הבלתי-נמנעת לשגרירה המוצלחת בהוליווד, גל גדות.

   

  מזכיר את הפריצה של גל גדות עם "וונדר וומן".

  "הלוואי שזה יהיה קרוב. בהוליווד הווליומים גבוהים בהרבה. מה שאתה אומר עכשיו מלחיץ אותי כי אני לא רואה את זה ככה. אני הולכת לעבוד, אני רוצה לעשות את זה הכי טוב בעולם. אני כן לוקחת בחשבון שזה יכול כמובן לפתוח דלתות, ויכולה להיות סיטואציה מטורפת. אבל בראש מה שעובר לי זה שאני מופיעה ערב-ערב ופעמיים ביום, שמונה הופעות בשבוע, לאנשים מכל העולם שלא מכירים אותי בכלל. זאת הסיטואציה שמדהימה אותי".

   

  דיברת עם גל לפני?

  "כן, היא הפנתה אותי למורה שאני עובדת איתה על משחק באנגלית. אבל שמע, אל תשווה בינינו בבקשה. זה סיפור לגמרי אחר. איפה אני ואיפה היא. היא שחקנית שבאמת הגיעה לטופ שלה שם, אני הגעתי בתחום שלי אולי לתחושה שזה כאילו הטופ. אבל לדעתי זה עדיין לא. לא מעכלת את זה בשום צורה באופן הזה.

   

  הכתבה המלאה עם שירי מימון תפורסם בשישי הקרוב במוסף "7 לילות" של ידיעות אחרונות