סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  ספרד: פעילים נגד התיירות במדינה פשטו על אוטובוסים

  אנשי תנועת שמאל קיצונית פשטו על שלושה אוטובוסים של תיירים בברצלונה, בוולנסיה ובפלמה. הם הבעירו אבוקות ופרשו שלטים של סיסמאות אנטי-תיירותיות. לא היו נפגעים בתקריות

  ynet

   

  התיירים בספרד על הכוונת: שני חברי סיעת אראן (Arran), הזרוע הצעירה של מפלגת השמאל הקטלונית האנטי-קפיטליסטית CUP שנאבקת נגד עומס התיירים בספרד, פשטו ביום שני בבוקר על אוטובוס תיירים בברצלונה שנוסע בין אתרים מרכזיים בעיר. השניים עלו לקומת הגג הפתוחה של האוטובוס, הדליקו שתי אבוקות ופרשו כרזה עם הכיתוב: "הפסיקו את תיירות ההמונים במדינות הקטלוניות".

   

  לפי דיווחים בכלי תקשורת ברחבי העולם, הפעילים נמלטו מהאוטובוס לאחר זמן קצר. לא היו נפגעים בתקרית ולא נגרם נזק לאוטובוס. לאחר מכן הודיעה סיעת אראן בעמוד הפייסבוק שלה כי הפשיטה על האוטובוס בברצלונה הייתה אחת מתוך שלוש. ביום שלישי ערכו צעירים קיצונים פשיטות דומות על אוטובוסים של תיירים בוולנסיה ובפלמה דה מיורקה.

   

  בעמוד הפייסבוק של הארגון נכתב: "עצרנו שלושה אוטובוסים של תיירים כדי להבהיר שתיירות המונית גורמת לנו סבל, ומכריחה את אנשי מעמד הפועלים לעזוב את שכונותיהם בשל העלייה המבישה של מחירי השכירות וגוזרת עלינו לעבוד במשרות לא יציבות עם שכר נוראי".

  צילום: Facebook / Arran Països Catalansהפעילים מדליקים אבוקה באוטובוס תיירים בוולנסיה (צילום: Facebook / Arran Països Catalans)


  צילום: Facebook / Arran Països Catalansהאוטובוס שנכבש בפלמה (צילום: Facebook / Arran Països Catalans)

   

   

  לאמיצים בלבד: המקומות שחובה לראות בברצלונה (צילום: אורי דוידוביץ', עריכה: אביתר כהן)
  אלה אינן הפעולות האלימות הראשונות של הארגון. בחודש יוני חברי אראן קשרו את עצמם לפסל של גאודי בברצלונה במחאה על ההשפעה של התיירות על התושבים המקומיים. הם הודיעו אז כי מדובר רק בהתחלה של סדרת מחאות אנטי-תיירותיות שבכוונתם לקיים בקיץ.

  מתוך טוויטראוטובוס תיירים בברצלונה שהושחת בקיץ שעבר (מתוך טוויטר)

  צילום: EPA"תיירים לכו הביתה", קיץ 2017, אוביידו (צילום: EPA)
   

  בעבר הם גם ריססו על אוטובוסים של תיירים כתובות כגון "התיירות הורגת את השכונות", והשחיתו אופניים של תיירים. באוגוסט 2017 הם הדליקו רימוני עשן במרינה במירוקה והשליכו קונפטי בפניהם של תיירים שאכלו במסעדה.

   

  בשנת 2017 ענף התיירות בספרד רשם שיא של 82 מיליון תיירים שביקרו במדינה, זינוק של 8.9 אחוזים יחסית לשנת 2016.