גרים בצפון? הטיסות מחיפה ליוון ולקפריסין חוזרות

הטיסות מחיפה ליוון ולקפריסין חוזרות "טוס" הקפריסאית תחדש את הטיסות אחרי ששר התחבורה פטר מאגרה חברות שיטוסו לשדה החיפאי. פטור דומה יינתן לשלוש שנים בשדה התעופה רמון

דני שדהפורסם 09:04, 07/08/2018
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

 

אם אתם גרים בצפון ומתכננים לטוס לחופשה באיי יוון או בקפריסין, לא תהיו חייבים להגיע לנתב"ג המרוחק והעמוס. חברת התעופה הקפריסאית "טוס", שהפעילה בשנה שעברה טיסות משדה התעופה בחיפה לקפריסין ולאיי יוון, תחזור להפעיל טיסות לחלק מיעדים אלה. זאת לאחר ששר התחבורה ישראל כץ חתם על תקנות חדשות שמעניקות פטור מאגרות תעופתיות לשדה החיפאי.

 

טוס לא הפעילה השנה טיסות מחיפה בשל אי כדאיות כלכלית. לפני כשנה היא רכשה ארבעה מטוסים חדשים עם 80 מושבים, אולם בגלל המסלול הקצר בשדה התעופה בחיפה הם אינם יכולים לנחות בו כשהם מלאים, אלא רק עם 50 נוסעים – מה שהפך את השימוש במטוסים אלה בקו מחיפה ללא כדאי.

 

האי מיקונוס - בקרוב טיסה מחיפה? (צילום ועריכה: אסף קוזין)

 

בעקבות פניות של בעלי חברת התעופה לשר, ומתוך רצון לעודד טיסות מצפון המדינה (השנה השדה בחיפה היה שומם לגמרי), החליט כץ להעניק פטור מאגרות לחברות התעופה שיבצעו טיסות בינלאומיות משדה זה. מדובר בפטור הן לאגרת נחיתה והן לאגרת נוסע, המתבטא בכ-2,000 דולר לטיסה. הוא יאפשר את חידוש הטיסות מחיפה, אולי כבר מחגי תשרי. טוס הטיסה ב-2017 כ-40 אלף נוסעים בקווים אלה.

 

"הגדלת מספר התיירים - יעד לאומי"

במקביל חתם כץ על תקנה שתעניק פטור ל-3 שנים מעמלות לחברות שיטוסו לשדה התעופה ע"ש אילן ואסף רמון, שייפתח בעוד מספר חודשים. הפטור לחברות התעופה יסתכם בכ-7 מיליון דולר בשנה. אולם ברשות שדות התעופה מציינים כי הסכום יקוזז מהגידול הרב בפעילות בנתב"ג. התקנות החדשות יועברו בימים הקרובים לאישור הממשלה וועדת הכלכלה.

 

"הגדלת מספר התיירים המגיעים לישראל, הן לצפון המדינה והן לדרומה, היא יעד לאומי", אמר אתמול כץ. לדבריו, "מתן הפטור מאגרות לחברות התעופה יעודד פעילות תעופתית בינלאומית. אנו צופים כי המהלך יביא להוזלת מחירי הטיסות מחיפה, בנוסף להוזלת הטיסות מאילת".

 

בתוך כך, משרד התחבורה ורש"ת החלו להיערך לקראת הארכת מסלול הנחיתות וההמראות של שדה התעופה בחיפה במטרה לאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות בשדה.

 

לכתבה זו 24 תגובות
הוספת תגובה