סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  האוהדים קראו "מוות לרודן" - איראן כיבתה את הסאונד

  רשות השידור האיראנית השתיקה את הווליום מאצטדיון הכדורגל, כדי שהצופים בבית לא ישמעו את הקהל קורא למותו של המנהיג העליון חמינאי. באיראן מדווחים על עימותים בין האוהדים לשוטרים

  סוכנויות הידיעות

  רשות השידור באיראן שידרה אמש (יום ו') משחק כדורגל בטהרן, והשתיקה את הסאונד באצטדיון - כדי לא להשמיע את קריאות הקהל נגד המנהיג העליון עלי חמינאי.

  במשחק באצטדיון אזאדי בטהרן
   

  אוהדים שהיו במגרש העלו לרשתות החברתיות סרטונים שצילמו בטלפון, שמתעדים אלפי אוהדים באצטדיון אזאדי בטהרן צועקים "מוות לדיקטטור". לפי כמה דיווחים באצטדיון היו עימותים בין האוהדים לשוטרים.

   

  "אתמול כששידרו את משחק הכדורגל הסאונד של האצטדיון הושתק, עד שהיה אפשר לחשוב שמשחקים בסמטה", אמר גולש בטוויטר. "הם החלישו את הווליום כדי שאף אחד לא יוכל לשמוע את הקריאות", כתב גולש אחר.

  צילום: EPAמפגינים על המצב הכלכלי בטהרן (צילום: EPA)

      

  רשות השידור IRIB החליטה שלא להשמיע את הקריאות נגד השלטון באצטדיון, ולא לצלם את הקהל שמוחה. עם זאת צוות השידור במגרש אמר שהסיבה לווליום הנמוך באצטדיון היא "הפרעה ברשת", ולא פירט.

   

  הקריאות היו במשחק בין קבוצת אסתקלאל מטהרן לטרקטור סאזי מהעיר תבריז, שהסתיים בניצחון מוחץ של אסתקלאל 0:3. אסתקלאל היא הקבוצה הבכירה בטהרן. רוב אוהדיה של טרקטור סאזי (שהוקמה בסיוע חברת ייצור הטרקטורים בתבריז ב-1970, ולכן קיבלה את שמה המשונה) הם בני המיעוט האזרי.


   

  באיראן יש בשבועות האחרונים שביתות והפגנות על רקע המצב הכלכלי הקשה. ההפגנות עוסקות בעיקר באבטלה וביוקר המחיה – אך בחלקן גם נשמעות קריאות נגד המשטר בכלל וחמינאי בפרט.

   

  המשטר האיראני מכיר בזעם של התושבים על המצב הכלכלי הקשה, שצפוי להחריף אחרי שדונלד טראמפ חידש את הסנקציות נגד איראן. אך לפי טהרן כל אופי פוליטי בהפגנות נובע מהמעורבות של אויבות הרפובליקה האיסלאמית - ארה"ב, סעודיה וישראל.