הלך לעולמו יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר גברי לוי

האיש שכיהן בין השנים 2003-1996 כיו"ר ההתאחדות נפטר ממחלת לב כשהוא בן 80. שימש גם יו"ר הפועל פתח תקווה. בנו, מאמן הכדורגל גיא לוי: "לפחות הייתה לנו הזדמנות להיפרד". מההתאחדות נמסר: "פעל ככל יכולתו לטובת קידום הכדורגל הישראלי"

ynet ספורט
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

הלם בכדורגל הישראלי. יושב ראש ההתאחדות לכדורגל לשעבר, גברי לוי, הלך לעולמו כשהוא בן 80. לוי מונה ליו"ר ההתאחדות ב-1996 וכיהן בתפקיד שבע שנים, עד 2003.

 

עוד קודם לכן, בסוף שנות ה-80, לוי שימש יו"ר הפועל פתח תקווה, המועדון שאיתו הוא מזוהה. בהמשך הפך לחבר הנהלת ההתאחדות, לממלא מקום היו"ר וכאמור ליו"ר.

 


 

בקדנציה שלו בהתאחדות לכדורגל נמכרו זכויות השידור של הכדורגל הישראלי והליגה הלאומית, אז הליגה הראשונה, שהפכה לליגת העל. בתקופתו אולצו להתפטר שני מאמני נבחרת: שלמה שרף, בעקבות התבוסה 5:0 לדנמרק ב-1999, והמאמן הדני ריצ'רד מולר נילסן אחרי הכישלון של הנבחרת להעפיל למונדיאל 2002.

 

בנו, מאמן הכדורגל גיא לוי, סיפר הבוקר: "הוא היה חולה לבבי שנים וזה הסתבך לאט-לאט, המערכות הרי קורסות. אנחנו יודעים כבר חודש שזה מידרדר, וביממה האחרונה זה דעך ודעך. אתמול בלילה באנו להיפרד ממנו. הוא היה בהכרה מעורפלת, אבל הבין מה קורה סביבו. לפחות הייתה לנו הזדמנות להיפרד ממנו".

 

צילום: אורן אהרוני"פעל ככל יכולתו לקידום הכדורגל הישראלי". לוי (צילום: אורן אהרוני)

 

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "אנו מרכינים ראש עם היוודע דבר פטירתו של גברי לוי.

בזכות יכולותיו המוכחות ואופיו המיוחד, לוי פעל ככל יכולתו לטובת קידום הכדורגל הישראלי בכל דרך, בכל מקום ובכל עת. לוי ז"ל האמין כי הכדורגל הוא אמצעי חברתי ראשון במעלה לקירוב לבבות, לעשייה לטובת הכלל ולתפארת המדינה. הססגוניות של לוי, החום שהקרין והמקצוענות שבה פעל ושאליה חתר היו מסממני ההיכר שלו לאורך שנים רבות של פעילות בענף הכדורגל ובהתאחדות".

 

מ"מ יו"ר ההתאחדות, תמיר גילת: "הפרידה מלוי קשה והדיבור עליו בלשון עבר כמעט בלתי נתפס. גברי, בזכות הרבה קסם ובעיקר הודות ליכולות ניהול מרשימות ודומיננטיות ייחודית, נתן לכולנו את התחושה שהוא לעולם יהיה חלק מהכדורגל שלנו. החובה שלנו היא להבטיח כי גם אחרי מותו, כך יהיה. גברי ליווה, גידל וטיפח אלפי שחקנים ושחקניות ועשה זאת מתוך אהבה עצומה למשחק הכדורגל. עולם הכדורגל הישראלי, ואנשי ההתאחדות בפרט, כואבים היום את פטירתו, ואני משוכנע כי יימצאו הדרכים הנכונות והראויות להנציח את פועלו ותרומתו. יהי זכרו ברוך".

 

מעבר לפעילותו בכדורגל, היה בעברו גם רקדן וכוריאוגרף מצליח. הדריך במשך השנים להקות מחול רבות, זכה על עבודותיו בפרס כינור דוד ופרס ורד הכסף. בשנים 2006-2005 שימש כשופט בתוכנית הטלויזיה "רוקדים עם כוכבים".