בגובה הכביש: צפו במהפך של כיכר דיזנגוף

מתקרבות לסיומן העבודות לחידוש הסמל התל אביבי: הכבישים ומסלולי האופניים נפתחו והדשא כבר במקומו. פסלו של יעקב אגם יושלם בחודש הבא

איתי בלומנטלעודכן 00:22, 12/09/2018
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
כיכר דיזנגוף המחודשת  (צילום: דנה (פנדה) פינקלשטיין)

 

בחודש הבא צפויות להסתיים באופן רשמי העבודות להורדת כיכר צינה דיזנגוף בתל אביב למפלס הרחוב. בשבוע האחרון נרשמה עוד התקדמות משמעותית עם פתיחת כל הכבישים הסובבים את הכיכר, הכשרתם לתנועה של שבילי האופניים והצבת משטחי דשא סביב הכיכר המחודשת.תמונה כללית


תמונה כללית

פסלו של האמן יעקב אגם, "מים ואש", שהושב לכיכר כבר לפני חודשיים, עדיין נותר עירום ובימים הקרובים יחלו העבודות להחזרתו למצבו הסופי: חיבורו לתשתיות הגז והמים וחיפויו בפיסות המתכת הצבעוניות המזוהות שעברו גם הן טיפולי תחזוקה וצביעה מחודשת.

 

בקרב תושבי מרכז תל אביב יש קולות חלוקים על הכיכר החדשה. יש הסבורים שהיא תאפשר לשבת באחד הסמלים המוכרים של העיר וליהנות ממנו. "הכיכר נראית עכשיו מדהים", אמרה ניקול המתגוררת בסמוך. "ואני מקווה שהיא תישאר ככה, כי הכיכר הישנה הוזנחה במשך השנים והייתה מקום לנרקומנים והומלסים".

 

אחרים טוענים שהסדרי התנועה החדשים, הכוללים רמזורים מסביב לכיכר, יובילו לעומסי תנועה כבדים. "בכיכר הישנה התנועה זרמה, אבל עכשיו, כשהכניסו רמזורים, כולנו נסבול עוד יותר מהפקקים שבלווא הכי יש כאן", אמר נמרוד איתי, שמתגורר ברחוב פרישמן הסמוך.

 

פורסם לראשונה 20:43 | 11/09/2018
לכתבה זו 187 תגובות
הוספת תגובה