אירוע בהנחיית חנן גולדבלט בוטל בגלל מחאה

ערב הוקרה לנעמי פולני בקריית טבעון בוטל לאחר מחאה ברשת נגד ההחלטה לבחור למנחה את חנן גולדלבט - שהורשע באונס. "אין מקום לתת במה של כבוד לאדם שכזה", נכתב בעמוד ההתנגדות לאירוע

ynetפורסם 11:31, 03/10/2018
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

אירוע מחווה לנעמי פולני בוטל בשל מחאה נגד המנחה שלו - חנן גולדבלט. האירוע אמור היה להתקיים מחרתיים (יום ו') במרכז ההנצחה בקריית טבעון, אך מחאה ברשת נגד ההחלטה לתת במה לשחקן שהורשע באונס, הובילה לביטול שלו.

 

"ביממה האחרונה נחשפנו להיקף ועוצמת ההתנגדות והמחלוקת שמעוררת השתתפותו של חנן גולדבלט כמנחה בערב ההוקרה לנעמי פולני, והגענו למסקנה כי קיום הערב במתכונתו הנוכחית יפגע ויכאיב לקהילה, ומשכך ערב ההוקרה לא יתקיים". נכתב אמש (ג') בהודעה בעמוד הפייסבוק של המרכז להנצחה.

 

הודעת המרכז: 

 


הפרשה החלה לפני כמה ימים, כאשר תושבי קריית טבעון גילו כי את "הזאת נעמי?", ערב מחווה לבמאית והכוריאוגרפית בת ה-91, ינחה גולדבלט, שהורשע ב-2008 באונס ועבירות מין שהתפרשו על פני תקופה של כשני עשורים, וריצה זמן מאסר על כך. פולני הייתה בין היתר במאית ומייסדת להקת "התרנגולים", שגולדבלט היה אחד מחבריה.

 

 

תמונה כלליתעמוד המחאה בפייסבוק

 

"הופתעתי לגלות שמרכז ההנצחה בטבעון מארח ערב בהנחייתו של האנס הסדרתי חנן גולדבלט. אנס קטינות שבית המשפט קבע שעשה לו מנהג ושיטה וביצע את זממו במשך שני עשורים", כתב בפייסבוק אחד התושבים.

 

עמוד בפייסבוק בשם "כן לתרבות, לא לתרבות האונס" שהוקם על ידי מנהיגי המחאה, קרא לתושבי העיר ואחרים להביע את התנגדותם לבחירה בגולדבלט. "אין מקום לתת במה של כבוד לאדם שכזה!", נכתב בעמוד, "שום תקופת מאסר לא משלמת את החוב לחברה, הטראומה לא מסתיימת עם תקופת המאסר, ולא זוכה לניכוי שליש. ילדינו, בנותינו ואנו כולנו, זכאים לתרבות נקייה מאיומים ומאונס".

 

בעקבות זאת הציעו אנשי המרכז להנצחה פגישה לניהול "שיח קהילתי פתוח בנושא", אך ההצעה נדחתה על ידי מנהיגי המחאה, ובהמשך כאמור הוחלט שלא לקיים את האירוע. 

 

"מתחילת הפרשה היינו מאוד קשובים לקהילה, היו קולות לכאן ולכאן, וערכנו כאן דיונים בלתי פוסקים. אני שמחה שאתמול בלילה נפלה ההחלטה לבטלו, כיוון שאנחנו בית שמלכד את הקהילה סביב תרבות וחינוך וההרגשה הייתה שהאירוע, במתכונתו הנוכחית, מכאיב ומעורר מחלוקת בקהילה", מסרה עירית קרן, מנהלת מרכז ההנצחה.

 

לכתבה זו 136 תגובות
הוספת תגובה