תמונה כללית

מגרגור מול נורמגומדוב: לא קרב גדול כמו שחושבים

ב-UFC מנסים לדחוף את מה שהוגדר כ"אירוע הכי גדול בהיסטוריה של ה-MMA", אבל למען האמת המתחרים לא ראויים, היריבות מלאכותית ונראה שמדובר בסך הכל במסע פרסום מנופח

דודי גולד, KICKפורסם 19:06, 03/10/2018
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

בשבת זה סוף סוף קורה. איך הגדירו אותו? "קרב MMA בסדר גודל שלא ראינו כבר כמה שנים", "הקרב שכולם מחכים לו", "היריבות שכולם מתעניינים בה", "האירוע הכי גדול בהיסטוריה של ה-MMA". האמת היא שלא ממש...

 

הקרב הגדול בהיסטוריה? נכון, מדובר בקרב בין שני לוחמים מהמוכשרים בקטגוריה, אך לא המוכשרים ביותר היום. חביב נורמגומדוב עדיין לא הוכיח כישורי לחימה משולבת מול מתמודד ראוי – בטח שלא בקרב על החגורה מול מי שקונור כינה "סוכן נדל"ן" שמדורג עשירי במקרה הטוב והתכונן לקרב כמה שעות בודדות. קונור מגרגור, לעומת זאת, סוגר כמעט שנתיים מחוץ לאוקטגון, ניסיון דל (למעשה קרב בודד על החגורה) במשקל קל ב-UFC -א מנם בניצחון מרשים ומוחץ מול האלוף בלתי מעורער הקודם אלבארס, אך לזה קדמו הפסד צורם לדיאס וניצחון דחוק בקרב החוזר במשקל חצי-כבד. קונור לוחם גדול, אבל ברור לכולם שהוא לא המתמודד הראוי ביותר לקרב כזה כרגע (ע"ע פרגוסון).

 

צילום: gettyimagesקונור מגרגור וחביב נורמגומדוב (צילום: gettyimages)

 

המפגש בין שניהם הוא אכן גדול – אלוף בשתי קטגוריות משקל מול מתאבק בלתי מנוצח שלא חשף אפילו חולשה הגנתית אחת בהן. מצד שני – לא סתם נורמגומדוב בילה 26 קרבות רצופים בלי הזדמנות להילחם על החגורה. הוא נראה, מדבר, נושם ונלחם מ...ש...ע...מ...ם. כמובן שקונור דאג לציין את זה במסיבת העיתונאים ואפילו קרא לו "חובבן 0:26".

 

הארגון מנסה לשדר שמדובר באירוע ענק ומנסה לדחוף וליחצ"ן בעיקר בגלל שמעורב בכך הרבה כסף (חלק ניכר הולך לכיס של האירי), אבל על הנייר ראינו כבר השנה התמודדויות גדולות יותר – מיוצ'יץ מול אנגנו ואח"כ מול קורמייה, ובשנה שעברה – ביספינג - ג'י-אס-פי, הולווויי – אלדו וכמובן ג'ונס - קורמייה. היו מספיק קרבות שניתן יהיה לדרג כהתמודדויות גדולות יותר ואפילו יעמדו במבחן הזמן.

 

יריבות? אם נבחן לרגע את העימות בין האירי לדגאסטני – בסה"כ מדובר ביריבות בת חצי שנה שהתחילה בסטירה, צ'אפחה קטנה שהנשר הדגאסטני העיף ללובוב, חברו של קונור, אחרי שדחק אותו לפינה לפני אירוע בברוקלין. אכן לא מדובר פה במלחמת עולם, עם זאת, תסמכו על מגרגור שישפוך טונות של זבל ביניהם, בלי לבחול בדת, גזע ולאום, כולל הערות מזלזלות בקשר שבין אביו של חביב לדיקטטור צ'צ'ני, היחס של פוטין לספונסר קבוצתו של חביב ונושאים אחרים. בעצם, לאירי אין ממש דם רע עם אף לוחם, כי לא ממש אכפת לו מאף אחד. אין מה להשוות בין זה לקורמייה וג'ונס, שני חבר'ה שהיו בכיף נכנסים לזירה ללא ככפות גם בלי לקבל תשלום.

 

צילום: APנורמגומדוב. משעמם (צילום: AP)

 

הלכתי בשביל הכסף הגדול, חזרתי בשביל הכסף הקטן: אז יריבות גדולה אין ממש, המתמודדים לא הכי מרשימים בקטגוריה, כבר היו ויהיו קרבות גדולים יותר. אז מה בכל זאת כ"כ מיוחד בקרב הזה שמצליח לסחוף את עולם ה-MMA יותר מאחרים? התשובה ברורה – "הידוע לשמצה", החזרה של האירי לאוקטגון אחרי בילוי בזירת האגרוף, שהעלה אותו מדרגת ספורטאי לוחם מוצלח ומפורסם לדרגת אתלט ואיש עסקים עשיר, ובעצם הפך אותו לגדול מהספורט עצמו. אחרי שקפץ משכר של 7 ספרות ל-8 ספרות, ובעצם ניפח את ערכו ל-9 ספרות, היה די ברור לכולם שיהיה קשה מאוד להחזיר אותו לאוקטגון עם אותם סכומים "זעומים", אבל משהו כן החזיר. למשהו הזה קוראים "פרופר 12".

 

מדובר בוויסקי החדש שהשיק האירי חודש לפני הקרב וימים ספורים לפני מסיבת העיתונאים, שבה לא הפסיק ללגום את המשקה. הוא אפילו הציע ממנו ליריב המוסלמי וקיבל סירוב מנומס. אז הקרב מתוזמן היטב, היריב נבחר בקפידה, יריבות מאולצת התפתחה לפי התכנון ומגרגור בדרך הנכונה לניצחון... בשיתוף הפעולה בין מותג הוויסקי ל-UFC ופרסום על הזירה מול מיליוני צופים. האירי אפילו קרא למעריצים שלו לבוא עם בקבוק פרופר 12 שישמש כרטיס כניסה למסיבת העיתונאים, פעולה שלא קיבלה אישור. "הוויסקי של מגרגור כואב כמו השמאלית שלו", חתכו המבקרים אניני הטעם, ובכל זאת ניצחון אחד כבר יש לו בכיס – הניצחון העסקי, עוד צעד בשותפות עם הארגון שתומחר בכ-4 מיליארד דולר. השאלה שנותרה היא מה יעזור לו בקרב, או כמו שחביב ניסח זאת - "מה יעזור לו כשנילחם? הוא חושב שוויסקי יעזור לו?"

 

אז מה יהיה כשאשכרה ילכו מכות? אז קודם כל, כולנו צריכים להחזיק אצבעות חזק שהקרב אכן ייצא לפועל - שקונור לא יזרוק איזו עגלה/בקבוק וויסקי על אוטובוס או מישהו בימים הספורים שנותרו, ושחביב יצליח לחתוך למשקל הנכון בלי לאבד את ההכרה או לפגוע בכליות. לפי סוכנויות ההימורים מיסטיק מק הוא אנדרדוג רק במעט, וכנראה שלקראת הקרב המצב התאזן, אבל דבר אחד בולט – ההימורים הגדולים מגיעים לטובת הנשר הדגאסטני. כולם מצפים שחביב יעשה את המצופה ממנו ויפיל את קונור לקרקע בכל סיבוב מחדש ולא ירפה עד סוף החמישי. אבל מספיקה פעם אחת שקונור יצליח לקום מהלפיתה של הדוב, לא בטוח שלחביב יישאר כוח לעוד הפלה באותו סיבוב ואז השאלה תהיה עד כמה חביב שיפר את משחק העמידה שלו – שמאלית אחת של קונור שתיכנס ואפילו תפגע חלקית בראש תספיק להמשך קומבינציות שיפילו אותו למזרן, ואם זה יהיה ליד תמונת פרסומת גדולה של פרופר 12 אז אפילו עדיף. או כמו שמגרגור ציטט את איבן דראגו – "if he dies, he dies - then I get paid twice" .

 

לכתבה זו 61 תגובות
הוספת תגובה