סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  ישיבה סוערת במחנה הציוני, גבאי ענה לכבל: "לא אתפטר"

  ח"כ איתן כבל הזהיר ממפלה בבחירות: "לא רוצים להיות מובטלים". יו"ר העבודה השיב: "אוביל עד הסוף". הנחיה חדשה תגביל את הח"כים בהודעות לטלפונים של מתפקדים

  מורן אזולאי

  עימות חריג התרחש היום (ה') בישיבת סיעת המחנה הציוני, רגע לפני פתיחת מושב החורף של הכנסת שבו לפי ההערכות יוכרז על פיזורה והליכה לבחירות. ח"כ איתן כבל הזהיר את יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי מתבוסה - וזה השיב לו: "לא אתפטר".


  במהלך הישיבה פנה ח"כ כבל לגבאי ואמר לו: "אנחנו רוצים שתצליח ותהיה ראש ממשלה, אבל בוא נדבר על הפיל שבחדר - אנחנו לא רוצים להיות מובטלים ולא רוצים לחפש עבודה. אני מסתכל לך בעיניים ואומר לך שאתה חייב להוביל מנהיגות מאחדת ולא מפלגת, לכנס את כולם ולפעול יחד".

   

  גבאי ענה ואמר לכבל כי מצד אחד הוא מבקר אותו ומצד שני מתדרך עיתונאים. מיד לאחר מכן הוסיף: "אני רוצה להגיד לכם שאין לי שום כוונה להתפטר או לזוז מתפקידי כיו"ר המחנה הציוני, אני נבחרתי בהליך דמוקרטי ואני מתכוון לממש את המנדט שלי עד הסוף".

   צילום: אלכס קולומויסקי מיכל בירן ואבי גבאי ( צילום: אלכס קולומויסקי )

    

  בין הנושאים שעלו בישיבה הודיע גבאי על קו מפלגתי חדש בכל הנוגע להצפת המתפקדים בהודעות sms לטלפונים. במפלגת העבודה יש כיום כ-60 אלף מתפקדים אשר פרטיהם מופיעים אצל רבים מחברי הכנסת. בשיתוף עם ח"כ מיכל בירן שריכזה את הנושא, גבאי הכריז על מערכת חדשה שתאפשר בקרה על ההודעות שנשלחות לפעילים ואף תגביל את חברי הכנסת לשלוש הודעות בשנה לכל אחת ואחד מהם.

   

  בסוף כל הודעה שתישלח מהמערכת המפלגתית תינתן לחברי המפלגה אפשרות להסיר את עצמם מרשימת התפוצה של אותו ח"כ, בהתאם ל"חוק הספאם" (למרות שאינו חל במקרה זה). כך ייצא שכל מתפקד יוכל לבחור ממי לקבל הודעות לטלפון, ומאיזו רשימה להסיר עצמו.

   

  מטרה נוספת של המהלך היא להתמודד עם הודעות אנונימיות שמופצות, ומעתה כל הודעה שתצא מחברי הכנסת או מטעם המפלגה תכיל גם קוד אימות מיוחד שיאפשר למקבל לוודא שהתוכן אמין.

   

  המסרונים שיישלחו מטעם חברי הכנסת יהיו על חשבון המפלגה. עד עכשיו המימון, בסך עשרות אלפי שקלים בשנה, יצא מתקציב ה"קשר לבוחר" של חברי הכנסת. גבאי הוביל את המהלך בעקבות דרישה שהגיעה מהמתפקדים, אולם עשויה להתפרש על ידי חלק מחברי הכנסת ככוחנית ובלתי הגיונית.

   

  פורסם לראשונה 14:18 | 11/10/2018