הנהג שדרס למוות אב לחמישה וברח הסגיר עצמו למשטרה

פרסום ראשון: צעיר בן 24 הסגיר עצמו למשטרת אשקלון - יומיים לאחר התאונה שבה נהרג יגאל סעדון, כשרכב על אופניים חשמליים בשדות מושב ברכיה. פרקליטיו: "לא מדובר בפגע וברח. הוא נפצע ופונה לבית חולים וכשהבין שהיה מעורב בתאונה ביקש להסגיר את עצמו"

אלי סניור ומתן צורי
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
הנהג שדרס למוות אב לחמישה הסגיר עצמו (צילום: רועי עידן)

 

הנהג בתאונה שבה נהרג יגאל סעדון, בן 50 ממושב ברכיה ואב לחמישה, הסגיר את עצמו הלילה (יום א') למשטרה. החשוד בדריסה, צעיר בן 24 מאזור הדרום, הגיע לתחנת המשטרה באשקלון, שם מסר את גרסתו. הוא הגיע לתחנה לאחר שיצר קשר עם עורכי הדין ינון היימן ובנימין מלכא, והגיע עמם לתחנה. הוא הועבר לחקירת בוחני התנועה ובמהלך היום יובא להארכת מעצר בבית המשפט.

 

עורכי דינו מסרו כי "מדובר באדם נורמטיבי לחלוטין. אין מדובר על תאונת פגע וברח. הוא נהג באופנוע בדיונות ולפתע פגע בו רוכב על אופניים חשמליים. בתחילה הוא חשב שפגע בו בעל חיים. הוא פונה לבית החולים כשהוא פצוע, חבול ומעורפל הכרה. עת שב להכרתו ושחזר אט אט את שאירע, הבין שהוא מעורב בתאונה, פנה אלינו וביקש להסגיר עצמו למשטרה באופן מיידי". לדבריהם כאמור הוא רכב על אופנוע, ולא על טרקטורון.


 

זירת התאונה הקטלנית (צילום: דוברות מד"א, דוברות המשטרה)
 
צילום: רועי עידן (צילום: רועי עידן)


צילום: רועי עידן (צילום: רועי עידן)

צילום: דוברות המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)

תמונה כללית"יצא לקניות לשבת – ולא חזר". יגאל סעדון שנהרג בתאונה

התאונה התרחשה שלשום סמוך לשעה 15:00, אז התקבל דיווח במוקד מד"א על התאונה הקטלנית. סעדון, שרכב על אופניים חשמליים, נפגע מטרקטורון בעת שרכב בשדות המושב שבו התגורר, שנמצא בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון. למקום הוזעקו חובשים ופרמדיקים של ארגון ההצלה, שהעניקו לו טיפול רפואי. אלא שמאמציהם עלו בתוהו והם נאלצו לקבוע את מותו בזירה.

 

זמן קצר לאחר התאונה מסרה המשטרה כי מחקירה ראשונית עולה חשד שמדובר בתאונת פגע וברח - ופנתה לציבור בבקשה למסור מידע שיוכל לסייע בחקירה. עוד נמסר כי "חוקרי המשטרה יחד עם בוחני התאונות החלו באיסוף ממצאים בזירת התאונה ועדויות".

צילום: יוסי זמירעורך הדין ינון היימן, אחד מפרקליטיו של החשוד (צילום: יוסי זמיר)

תמונה כלליתעורך הדין בנימין מלכא, שמייצג גם כן את החשוד


צילום: תיעוד מבצעי מד (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

צילום: תיעוד מבצעי מד (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

"הוא יצא לקניות לשבת במתחם סילבר – ולא חזר", סיפר קרוב משפחתו של סעדון. "אנחנו

המומים. הוא עשה את המסלול הזה המון פעמים". עוד הוסיף קרוב המשפחה, כי יגאל היה רוכב זהיר: "הוא אף פעם לא השתולל בכביש. נהג הטרקטורון פשוט הגיח מאחוריו ודרס אותו כאילו היה אוויר".