משכיר דירה להורים לפעוט חולה סרטן: "לא מתאים לי שתיכנסו"

מיד אחרי שאריאל תורג'מן בן השנתיים אובחן עם סרטן אלים בראשו, הבינו הוריו כי עליהם להעתיק את מגוריהם מאילת לאזור בית החולים שניידר בפתח תקווה. אלא שאז גילו ההורים לתדהמתם כי בעלי דירות חוששים שמחלת הפעוט עלולה למנוע תשלום שכר דירה בזמן: "אנשים לא רוצים להתעסק איתנו"

הדר גיל-עדפורסם 13:09, 11/12/2018
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

לפני כשבועיים גילו רבקה ומיכאל תורג'מן שבנם אריאל, כבן שנתיים, חלה בסרטן אלים בראשו. מיד הבינו כי עליהם לעבור עם שלושת ילדים מביתם שבאילת למקום סמוך לבית החולים שניידר בפתח תקווה שבו מטופל אריאל. למשבר שפקד את המשפחה הצטרפה בעיה לא צפויה: משכירים שפגשו לא רצו אותם כמשכירים בגלל ילדם החולה - ומשפחת תורג'מן לא מוצאת היכן לגור.

 


תמונה כללית

תמונה כללית

תמונה כללית

הזוג תורג'מן לא שיער כי המשימה לשכור דירה תהיה כה מורכבת ומתסכלת - לא בגלל הקושי למצוא בית, התקציב או הביקוש - אלא מפני שמשכירים רבים חוששים להשכיר דירה להורים לילד החולה בסרטן.

 

"זה מצחיק מרוב שזה עצוב", סיפרה האם רבקה ל-ynet. "בשבוע האחרון התקשרתי למתווכים לגבי דירה באזור שניידר, סיפרתי שאנחנו מאילת ושאנחנו נאלצים לעבור למרכז כי בני חולה בסרטן. כבר בשלב זה הועלו חששות שבגלל שאנחנו צריכים לטפל בבן חולה - לא נעבוד ולא יהיה לנו כסף לשלם שכר דירה. אז המשכירים החליטו לא להתעסק איתנו".

צילום: רבקה תורג'מןאריאל תורג'מן בן השנתיים (צילום: רבקה תורג'מן)

צילום: רבקה תורג'מן"השוכרים חוששים שלא נעבוד ולא נוכל לשלם שכר דירה" (צילום: רבקה תורג'מן)

למרות העלבון והתסכול, המשיכו רבקה ובעלה את החיפושים, תוך כדי שהם מטפלים באריאל שכבר אושפז בבית החולים שניידר לאחר הניתוח הראשון. לאחר כמה ימים הצליחה המשפחה למצוא דירה להיכנס אליה: "כבר סגרנו את כל הפרטים ואתמול הגענו כדי לחתום על החוזה", סיפרה רבקה. "הגענו מוכנים עם ערבות, הבאנו את הילדים, והכנו את הדירה למגורים בעזרתם של אנשים טובים שעזרו לנו לרהט אותה כדי שנוכל להיכנס כמה שיותר מהר".

 

אולם במעמד חתימת החוזה, עורך הדין שהוא גם בעל הדירה, שמע את הסיפור של משפחת תורג'מן והתחרט. "הוא החליט שלא מתאים לו להיכנס לסיפור הזה איתנו", אמרה רבקה.

 

צילום: רבקה תורג'מן

 

"היינו מוכנים לכל התנאים של החוזה", המשיכה רבקה, "באנו עם צ'ק ערבות במזומן, אבל זה לא עניין אותו. הוא התנתק מאיתנו, ביטל את החוזה, וביקש מאחד

העובדים שלו להוציא את כל הריהוט שלנו מהדירה. כרגע הריהוט שלנו זרוק ברחוב.

 

"זה היה נורא. היינו בטוחים שמצאנו דירה. אין לנו זמן לחיפושים עכשיו. יש לנו עוד שני ילדים וזו לא החלטה פשוטה לעקור אותם מהעיר בה אנחנו גרים, אבל אין לנו ברירה.

 

"יש לבן שלי גידול ממאיר דרגה 4 בראש ומצפים לנו חודשים של כימותרפיה, טיפולים קשים ואשפוזים ארוכים. אנחנו חייבים להיות קרובים לבית החולים, אחרת לא נעמוד בזה".

 

תמונה כלליתרוצים לסייע למשפחה? לחצו כאן