"רק ה' יודע באיזה 'אורות' הייתי": קובי פרץ בקבר יוסף

"זכיתי לראשונה בחיי אחרי שהייתי בבית האסורים, להיות בקבר יוסף הצדיק והרגשתי שם משהו שמעודי לא זכיתי להרגיש": קובי פרץ התפלל הלילה בקבר יוסף שבשכם - וביצע באופן ספונטני את הלהיט החסידי "ואפילו בהסתרה". צפו בתיעוד

קובי נחשוני
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
שמע ישראל ושירה מהלב. קובי פרץ בקבר יוסף 

 

תפילת ההודיה של הזמר המפורסם אחרי שחרורו מהכלא: יותר מאלפיים בני אדם הגיעו הלילה לקבר יוסף בשכם יחד עם ראשי ההתיישבות בשומרון וקצינים בכירים בצה"ל. בין הנכנסים לאתר הקדוש שבעיר הפלסטינית היה גם הזמר קובי פרץ, שלפני חצי שנה סיים לרצות עונש מאסר על עבירות מס, ובא להודות לה' על השחרור.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

צילום: רועי חדיקובי פרץ עם ראש המועצה שומרון, יוסי דגן, בקבר יוסף: "עוד ועוד אנשים מכל רחבי הארץ והעולם מגיעים לקבר יוסף ומצביעים ברגליים" (צילום: רועי חדי)

 

אחד מרגעי השיא באירוע היה ביצוע ספונטני ומרגש של פרץ ללהיט החסידי "ואפילו בהסתרה", למילים שכתב רבי נחמן מברסלב, ובו הוא מבטא את האמונה החזקה של האדם באלוהים גם בזמנים הקשים ביותר בחייו. מאות המשתתפים הצטרפו אל הזמר בשירה ובתפילה כשהם מתגודדים סביבו ומחובקים ביניהם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הביקור בשכם היה כחלק מהכניסות החודשיות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית שומרון, והובילו אותו ראש המועצה, יוסי דגן, סגנו, דוידי בן ציון, מח"ט שומרון, אל"מ שגיב דהן - וקצין הגמ"ר שומרון, שלומי כהן. קובי פרץ, תלמידו של הרב שלום ארוש מברסלב, הגיע למקום כשהוא מלווה בבנו של הרב, נתן, ובעוזרו, מיכאל בן אבו.

 

"זכיתי לראשונה בחיי אחרי שהייתי בבית האסורים, להיות בקבר יוסף הצדיק והרגשתי שם משהו שמעודי לא זכיתי להרגיש", תיאר פרץ בתום הביקור את תחושותיו. "פשוט הייתי באורות בתפילה שלי שם, ובמיוחד זכיתי לשיר את 'אפילו בהסתרה', ככה באופן הכי ספונטני, עם כל הקהל הקדוש ועם החיילים היקרים לנו, שבורא עולם ישמור עליהם אמן".

 

הוא הוסיף: "איזו זכות הייתה לי להיות באחד המקומות הקדושים לנו בעולם ובאיזה אורות אני הייתי – את זה רק בורא עולם יודע. פשוט תודה למלך מלכי המלכים על הכול בכל מכל. זכות יוסף הצדיק בן יעקב אבינו תגן ותשמור עלינו ועל כל עם ישראל, שנזכה לראות את הגאולה במהרה, אמן כן יהי רצון. אבא שבשמיים, אנוכי, קובי-יעקוב בן שריתה, אוהב אותך הכי בעולם, כי אין עוד מלבדו".

 

"מצביעים ברגליים"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, בירך את המשתתפים ואמר: "עוד ועוד אנשים מכל רחבי הארץ והעולם מגיעים לקבר יוסף ומצביעים ברגליים. עם ישראל לא מוכן לוותר על המקומות הקדושים לו, ואנחנו מצפים מממשלת ישראל להבין ולהפנים את המסר הזה ולמצוא את הדרך לאפשר לאזרחי מדינת ישראל להיכנס לבקר במקום הקדוש לנו, גם בשעות היום, ולהחזיר את ריבונות ישראל במקום בפועל ולא רק במילים".

 

דוברות מועצת שומרון"ואפילו בהסתרה". שירה ספונטאנית (דוברות מועצת שומרון)

 

דגן הודה לחיילי צה"ל ומפקדיו, ובראשם מח"ט שומרון וקצין הגמ"ר שומרון, שמלווים את הכניסות לקבר יוסף, ולמנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שמנהלים את הכניסות לקבר יוסף מדי חודש מטעם מועצה אזורית שומרון ופועלים לשמירתו.