כבישים נמסו: גל חום קיצוני באוסטרליה

שריפות רבות פרצו ובעלי חיים קיפחו את חייהם בשל הטמפרטורות הגבוהות ביותר שנרשמו ביבשת ב-80 השנים האחרונות. 49.1 מעלות נמדדו במדינות הדרומיות. ההקלה הצפויה - רק בשבוע הבא

ynetפורסם 15:00, 19/01/2019
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

אוסטרליה נאבקת בגל החום הקשה ביותר שפקד אותה ב-80 השנים האחרונות - ונמשך כבר שבעה ימים. אמש (שישי) דיווחו כלי תקשורת מקומיים כי הטמפרטורות הקיצוניות זינקו ל-49.1 מעלות וגרמו לנזקים רבים: כבישים נמסו, בעלי חיים קיפחו את חייהם ועשרות שריפות פרצו ברחבי היבשת. לפי התחזיות המקומיות, תיתכן הקלה בשבוע הקרוב.

 

מוקדי החום הבולטים הם במדינת ניו סאות' ויילס שבדרום-מזרח אוסטרליה, בוויקטוריה הסמוכה וכן במדינות בדרום. לפי הדיווחים, 16 בני אדם פונו עד כה לקבלת טיפול רפואי, בהם שלושה ילדים מדרום-מערב סידני, עיר הבירה של ניו סאות' ויילס, שסבלו בין היתר מתשישות והקאות.

תמונה כלליתצמיגים וכבישים נמסו בגל החום באוסטרליה

תמונה כללית


תמונה כלליתעצוב: בעלי חיים קיפחו את חייהם


צילום: רויטרס (צילום: רויטרס)

הרשויות במדינה פרסמו עשרות אזהרות לציבור התושבים מפני גל החום, כולל לנהגים בשל החשש כי רכביהם לא יעמדו במידות החום הקשות. שירותי הרכבות בסידני דיווחו על עיכובים ושינויים אפשריים. שירותי הכבאות בניו סאות' וויילס דיווחו כי טיפלו ביותר מ-60 שריפות.

 

לצד הנזקים, מאות אוסטרלים שביקשו להסתתר מפני החום הגיעו בימים האחרונים לרצועת החוף בונדיי ביץ' ובילו בחופי הים. 

צילום: gettyimages49.1 מעלות באוסטרליה (צילום: gettyimages)


צילום: EPAתושבים מצטננים בחופי הים (צילום: EPA)


צילום: EPA (צילום: EPA)


צילום: gettyimages (צילום: gettyimages)

צילום: gettyimages (צילום: gettyimages)


צילום: EPA (צילום: EPA)


צילום: EPA (צילום: EPA)

חמישה מתוך עשרת הימים שנחשבים לחמים ביותר בתולדות אוסטרליה נרשמו בגל החום הנוכחי. עד כה, ה-7 בינואר 2013 החזיק בשיא של 40.3 מעלות.

 

בעיירה גריפית', אף היא במדינת סאות' ניו ויילס, נמדדו 46.4 מעלות חום. בקצה האזור המערבי נמדדו לא פחות מ-47.8 מעלות. העיר מרבל בר שבמערב שברה את שיא מידות החום בשבוע האחרון עם טמפרטורה של 49.1 מעלות. במקום השני נמצאת טרקולה שבדרום עם 49 מעלות.

 

סיימון גריינגר מהשירות המטאורולוגי אמר לרשת CNN כי "בהתבסס על היקפו של גל החום והזמן שהוא נמשך, זהו גל החום המשמעותי ביותר שהשפיע על היבשת המזרחית של אוסטרליה מינואר 1939". ההקלה המיוחלת צפויה כאמור במהלך השבוע הקרוב.

 

לכתבה זו 91 תגובות
הוספת תגובה