יועץ לפוטין נגד רה"מ היהודי: יישב ישראלים באוקראינה

יועץ לנשיא רוסיה חושש שוולדימיר זלנסקי יטהר את מזרח אוקראינה מדוברי רוסית, ויאכלס את האזור ביהודים - גם מישראל. בקרמלין התנערו מדבריו

ynet
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

יועץ לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין טען אתמול (יום ב') שוולודימיר זלנסקי, הנשיא היהודי החדש של אוקראינה, עשוי לאכלס את מזרח אוקראינה ביהודים – גם מישראל. סרגיי גלייזב כתב את הדברים במאמר שפורסם באתר לאומני, ביום שבו זלנסקי נפגש בקייב עם רבנים אורתודוקסים בכירים.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 


צילום: AP (צילום: AP)

במזרח אוקראינה, נזכיר, מתנהלת כבר שנים מלחמה בין הכוחות האוקראיניים לבדלנים פרו-רוסים. רוסיה, שמכחישה שהיא מסייעת לאותם בדלנים, הכעיסה את אוקראינה כשהציעה לאחרונה לתושבי השטחים שבידי הבדלנים מסלול מזורז לדרכון רוסי.

 

"אני לא שולל, למשל, אפשרות של הגירה אדירה לדרום מזרח אוקראינה כדי 'לטהר' את האוכלוסייה הרוסית באמצעות ילידים מהארץ המובטחת שעייפים ממלחמה תמידית במזרח התיכון", כתב גלזייב. לכן, כותב היועץ של נשיא רוסיה, החלטתו של פוטין לאפשר הליך אזרחות מזורז לדוברי הרוסית במזרח אוקראינה התקבלה בעיתוי הנכון. דברי פורסמו באתר "מוסקבה טיימס".

 

בקרמלין התנערו מדבריו של גלזייב. דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב הדגיש שמאמר הדעה שלו מייצג את דעתו האישית בלבד. פסקוב אמר שהקרמלין לא דן בסוגייה "בשום צורה".

 

במשרד החוץ הופתעו מדבריו של היועץ הרוסי. "הסגנון הקונספירטיבי והאנטישמי של הדברים אינו ראוי, ואינו משקף כלל את טיב היחסים של רוסיה עם ישראל", אמרו במשרד החוץ.