סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  נשיא הפיליפינים דוטרטה: הייתי הומו אבל החלמתי

  רודריגו דוטרטה אמר שאין ספק שיריבו הפוליטי נמשך לגברים, ואז סיפר שגם הוא היה הומו - עד שהכיר את גרושתו היהודייה: "חזרתי להיות גבר"

  ynet

  נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה סיפק השבוע אמירה שערורייתית נוספת, במהלך ביקור ביפן. בנאום אמר דוטרטה שבעבר הוא היה הומו, אבל "הצליח להחלים" בזכות "נשים יפהפיות".

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   


  בנאום לקהילה הפיליפינית ביפן התייחס דוטרטה לאחד מיריביו הפוליטיים, הסנאטור אנטוניו טרילאנס. דוטרטה אמר שלפי שפת הגוף של טרילאנס אין ספק שהוא נמשך לגברים. "אתם יכולים לשאול כל הומו שיסתכל על טרילאנס, והוא יגיד לך את זה", אמר הנשיא, ואז הוסיף: "זה יפה שאני וטרילאנס דומים. למרות שאני ריפאתי את עצמי".

   

  דוטרטה סיפר לקהל שהוא היה הומו עד שפגש את גרושתו היהודייה אליזבת צימרמן. "כשהתחלתי את הקשר עם צימרמן אמרתי לעצמי זהו זה. חזרתי להיות גבר". בהמשך אמר דוטרטה שלא אכפת לו להיות הומו. "אז אני הומו, לא אכפת לי אם אני הומו או לא". דבריו של דוטרטה צוטטו בין השאר במגזין ניוזוויק, ברשת פוקס ניוז וב-CNN בפיליפינים.

  צילום: APהנשיא הפיליפיני בביקור ביפן (צילום: AP)
   

  ב-2015, שנה לפני שנבחר לנשיא, אמר דוטרטה שגם הומואים נבראו על ידי אלוהים ולכן הדת צריכה להכיר בהומוסקסואליות. "נישואים חד מיניים זה טוב. לכולם מגיע להיות מאושרים", אמר בראיון ב-2015.

   

  בהמשך שינה את סגנונו. דוטרטה, שידוע בלשונו הקלה ובאמירות גסות, כינה שנה לאחר מכן את שגריר ארה"ב בפיליפינים דאז "הומו בן זונה". ב-2017 אמר שאסור לתת לזוגות חד מיניים להתחתן. "אנחנו קתולים. ויש קוד אזרחי שבו אתה יכול להתחתן רק עם אישה, ואישה יכולה להתחתן רק עם גבר. זה החוק בפיליפינים", הדגיש.