סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  נתניהו עונה לסמוטריץ': "לא נהיה מדינת הלכה"

  ראש הממשלה הגיב לסערה שחוללו דבריו של יו"ר האיחוד הלאומי ומספר 2 באיחוד מפלגות הימין בצלאל סמוטריץ', השואף לקבל לידיו את תיק המשפטים - והבהיר: "‏מדינת ישראל לא תהיה מדינת הלכה". יאיר לפיד אמר מוקדם יותר: "יש לי המלצה לנתניהו - אם ירשיעו אותך, לא היית רוצה שיטפלו בך בדין תורה"

  יובל קרני

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ב') לסערה שחוללו דבריו של יו"ר האיחוד הלאומי ומספר 2 באיחוד מפלגות הימין בצלאל סמוטריץ', בנוגע לשאיפתו למדינה שתתנהל לפי דין התורה. נתניהו הבהיר: "מדינת ישראל לא תהיה מדינת הלכה".

   

  סמוטריץ', שהודיע אתמול שוב על כוונותיו לרשת את תפקידה של איילת שקד, אמר הבוקר בריאיון ל"כאן רשת ב'": "רצונותיי לטווח הארוך הם שמדינת ישראל תתנהל על פי התורה כך צריך להיות. זאת מדינה יהודית. מדינתו של העם היהודי תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך - על פי משפט התורה".

   

  אחר הצהריים התייחס לדברים גם ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן): "יש לי המלצה אחת לבנימין נתניהו - אם ירשיעו אותך בכל העבירות שבהן אתה מואשם, תאמין לי שאתה לא רוצה שיטפלו בך בדין תורה".

   

   

  צילום: אוהד צויגנברגלפיד על דברי סמוטריץ': "כל מה שמטורף בימים שבהם אנו חיים" (צילום: אוהד צויגנברג)

  לפיד הוסיף כי "מי ששמע את סמוטריץ מסביר שהוא רוצה להיות שר המשפטים כדי שיהיה במדינת ישראל דין תורה ומדינת הלכה, יכול היה להבין את כל מה שמטורף בימים שבהם אנו חיים".

   

  סמוטריץ': "לתת כבוד לבתי הדין הרבניים"

  סמוטריץ' הבהיר שלשיטתו, אין מדובר בכפייה דתית: "שום דבר לא קורה ברגע ושום דבר לא עושים בכפייה. אני חושב שאפשר וצריך לתת מקום וכבוד לבתי הדין הרבניים ולנסות לאפשר סמכות שיפוט בהסכמה של דין רבני.

   

  "למשפט העברי יש מקום של כבוד וצריך שיהיה לו מקום עוד יותר מכובד במשפט שלנו".

   

  זמן קצר לאחר מכן צייץ בטוויטר: "האנשים שעובדים כבר שנים להקים מדינה איסלאמית שתנהג על פי חוקי השריעה 10 דקות מתל אביב נבהלים משאיפה למשפט עברי במדינת היהודים. הגיוני סך הכול".

   

  פורסם לראשונה 17:30 | 03/06/2019