סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  כוכבי: האויב הפך לצבא טרור מאורגן, אזרחיו לא יהיו מגן

  בטקס סיום קורס טיס אמר כוכבי כי "האויב מחזיק בטילים ורקטות שביום מלחמה אמורים לפגוע בהיקף נרחב בשטח ישראל. זהו מצב שלא נאפשר". נתניהו: "ערוכים להגן על עצמנו מול כל איום. המתקפה תעבור לשטח האויב"

  אילנה קוריאל
  הרמטכ"ל כוכבי בטקס סיום קורס טיס (צילום: רועי עידן)

  הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי נשא דברים בטקס סיום קורס טיס 178 בבסיס חיל האוויר בחצרים. הוא התייחס לאיומים מצפון ומדרום - ואמר כי "האויב הפך מארגון טרור לצבא מאורגן". כוכבי הדגיש כי כוחות האויב הן שבחרו להימצא במרחב עירוני מאוכלס וכי "לא ניתן למרחב העירוני להיות מגן לאויב. זהו אתגר לצה"ל כולו ולחיל האוויר". גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר איום בנאומו במסדר הכנפיים: "המתקפה תעבור לשטח האויב".

   


  צילום: מוטי קמחיזריקת הכובעים המסורתית בסוף מסדר הכנפיים (צילום: מוטי קמחי)

   

  צילום: מוטי קמחי (צילום: מוטי קמחי)


  צילום: מוטי קמחי (צילום: מוטי קמחי)


  צילום: מוטי קמחי (צילום: מוטי קמחי)


  צילום: מוטי קמחי (צילום: מוטי קמחי)


  צילום: מוטי קמחיעמיקם נורקין עם ג', הטייס הדרוזי הראשון (צילום: מוטי קמחי)

  צילום: רועי עידןהרמטכ"ל כוכבי וסגן ג' (צילום: רועי עידן)

  "בלבנון וברצועת עזה האויב השתנה. הוא מחזיק בטילים ורקטות שביום מלחמה אמורים לפגוע בהיקף נרחב בשטח מדינת ישראל", הוסיף כוכבי. שהגדיש כי בצה"ל עושים ככל הניתן להימנע מפגיעה באזרחים, כשהאויב עושה ככל שניתן לפגוע.

   

  "זהו הביטוי המובהק ביותר להיותו צבא טרור, גם מאורגן ביחידות עם אמצעים צבאיים וגם נוקט בטרור תוך התעלמות מדין בינלאומי מוסר וערכים. יחידות האויב הן שבחרו להימצא במרחב העירוני המאוכלס. זהו מצב שאסור לאפשר; לא אנחנו ולא הקהילה הבינלאומית. לא ניתן למרחב העירוני להיות מגן לאויב", אמר.

   

  נתניהו נושא דברים במסדר הכנפיים (צילום: רועי עידן)

   

  צילום: מוטי קמחינתניהו: "ערוכים להגן על עצמנו" (צילום: מוטי קמחי)

  צילום: רועי עדןגלעד שרון צופה בבנו ר' מקבל כנפיים (צילום: רועי עדן)


  צילום: מוטי קמחיעומרי שרון צופה באחיינו מקבל את כנפי הטיסה (צילום: מוטי קמחי)

  הוא הוסיף: "בשעה שהעורף הישראלי עלול לספוג מאות רקטות - לגיטימי, הכרחי ומוסרי לתקוף את האויב בעוצמה".

   

  לפני כוכבי נאם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא אמר כי ישראל "מברכת על היחסים הטובים עם רוסיה, אבל ברור שהברית המדינית, הצבאית, הכלכלית והערכית החשובה ביותר שלנו, שאין שנייה לה, היא הברית עם ארה"ב".

   

  נתניהו הוסיף: "עם זאת, אנחנו תמיד זוכרים שעלינו להיות ערוכים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו מול כל איום".

   

  צועדים וזורקים את הכובעים באוויר - בוגרי קורס טיס 178 (צילום: רועי עידן)  צילום: AFP (צילום: AFP)


  צילום: AFP (צילום: AFP)


  גם נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא דברים במסדר הכנפיים ואמר כי "עליונותו האסטרטגית של החיל טמונה בהון האנושי שלו, בכם. כל אחד ואחד מכם, הבוגרים. וצר לי שאין הפעם בוגרות בנות בקרב מסיימי הקורס. אתם היתרון האמתי שלנו. אתם כוח העילוי של החיל והרוח הנושבת מתחת לכנפי הפלדה".

   

  "בזכותכם חיל האוויר מרקיע שחקים ונוסק מעלה מעלה. מכונת המלחמה ותהא זו המכונה החדישה, האדירה והמתוחכמת ביותר לא תצלח לבדה, לא להגנה ולא לתקיפת המחץ. היא זקוקה לאדם. האדם שיפעיל עצמה מוסרית וערכית לצד תעוזה מבצעית. האדם שיפעיל שיקול דעת. אתם האדם הזה. אתם האנשים האלה. אתם תכריעו את המערכה".

   

  מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, אמר במסדר הכנפיים כי "חיל האוויר מהווה מרכיב משמעותי במימוש המדיניות הישראלית ופועל בדיוק ובעוצמה להשגת היעדים הצבאיים. תוצאות המבצעים הללו בשנה החולפת מדברות בעד עצמן".