עשרות פצועים ברעידת אדמה בטורקיה

רעש בעוצמה 6 הכה במערב טורקיה. 23 בני אדם נפצעו ובתים רבים ניזוקו, אך איש לא נהרג. צפו בתיעוד מרגעי הבהלה

AP
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
מתחבאים מתחת לשולחנות פינג פונג: רגעי הבהלה בטורקיה 

 

רעידת אדמה חזקה יחסית הכתה היום (ה') במערב טורקיה. לפי הרשויות, 23 בני אדם נפצעו, אך לא דווח על הרוגים. נזק נגרם לבתים באזורים שנפגעו ותושבים רבים נמלטו בבהלה לרחובות.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

לפי סוכנות ניהול האסונות והחירום של טורקיה, עוצמת הרעש הייתה 6 והוא פגע באזור העיירה בוסקורט שבמחוז דניזלי. העיירה נמצאת כ-600 ק"מ דרומית לאיסטנבול. במרכז סיסמולוגי אחר בשם קנדילי, ציינו כי הרעש היה מעט חלש יותר, בעוצמה של 5.7. הוא התרחש בעומק של כשמונה ק"מ מתחת לפני הקרקע. 


תמונה כלליתנזק רב נגרם, אך לא היו הרוגים

במוקד הרעש, העיירה בוסקורט, שני בתים התמוטטו ונזק נגרם לכמה נוספים. "רעידת האדמה נמשכה 15 או 20 שניות", אמרה ראש העיירה ביזרסן קליק. "כמה בתים ניזוקו, גגות התעקמו ויש סדקים עמוקים בקירות", ציינה.

 

היא הדגישה כי תושבי העיירה לא נפצעו קשה או נהרגו, וקראה להם להימנע מלחזור לבתים שניזוקו. עשרות בתים ניזוקו גם בעיירה הסמוכה טוטולקה, אך איש לא נפצע. בכפר בשם אגדן התמוטט צריח של מסגד.

צילום: APנזק בעיירה בוסקורט (צילום: AP)

תמונה כללית

בטלוויזיה הטורקית שידרו צילומים של נערים משחקים פינג פונג באזור דניזלי, שנראים מתחבאים מתחת לשולחנות כשרעידת האדמה החלה. סרטון אחר הראה זוג שבדיוק התחתן כשאירעה. הרעש הורגש גם בערים אנטליה, איספרטה, ובורדור, וגם שם תושבים נמלטו לרחובות. לפי הרשויות, 20 רעשי משנה התרחשו לאחר הרעש המרכזי, שקרה בשעה 14:25.

 

טורקיה נמצאת באזור שמועד לרעידות אדמה. לפני 20 שנה, ב-1999, רעש חזק בעוצמה 7.4 גרם למותם של יותר מ-17 אלף איש בצפון-מערב המדינה.