קרב מגע: בכירים מארה"ב עברו השתלמות בישראל

תוקי ריד ובעלה ביל, שני מדריכים בענף והבעלים של שני מועדונים גדולים באטלנטה, ממשיכים לראות בישראלים כאוטוריטה בפני עצמה והגיעו להתאמן ולעבור מבחן חגורה שחורה אצל שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד

תומר גנור
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

מדריכי קרב מגע בכירים מארצות הברית הגיעו לאחרונה לישראל ועברו השתלמות ומבחן חגורה שחורה. בני הזוג תוקי ריד וביל ריד, ביקרו בסניף רחובות של האקדמיה הישראלית לקרב מגע, שם עברו הדרכה אצל שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד, מאמני קרב מגע בכירים בארץ, בהם הם רואים כאוטוריטה הבכירה בענף.

 

יזרעאלי וביננפלד, מייסדי האקדמיה, נוהגים להגיע לארצות הברית, שם הם מדריכים קהלים שונים. האמריקנים, שהתאמנו שנים רבות במספר אגודות קרב מגע גדולות בארצם, הגיעו כדי ללמוד את השיטה היחודית של האקדמיה הישראלית לקרב מגע לאימון בני נוער וילדים.

 

צפו בתוקי ריד מתאמנת (צילום: האקדמיה הישראלית לקרב מגע)
צילום: האקדמיה הישראלית לקרב מגעתוקי ריד עם יזרעאלי וביננפלד (צילום: האקדמיה הישראלית לקרב מגע)
 

תוקי (אמריקנית שמוצאה מלאוס) ובעלה ביל (אמריקני ממוצא קוריאני) הכירו את יזרעאלי בעת ששימש כיו"ר תחום קרב המגע במכון ווינגייט. הם התלהבו מהרמה הגבוהה בישראל ובשל כך החליטו להגיע ארצה על מנת לעבור השתלמות.

 

אחרי שלמדו קרב מגע בווינגייט הם למדו אצל יזרעאלי גם בארה"ב ומאוחר יותר פתחו שני מועדונים באטלנטה. תוקי גם עברה קורס מדריכים בישראל וכעת הגיעה על מנת לעבור מבחן חגורה שחורה בסטנדרטים הגבוהים שמציבה האקדמיה בישראל.  

 

צילום: האקדמיה הישראלית לקרב מגעיזרעאלי וביננפלד עם ריד ויתר המשתתפים (צילום: האקדמיה הישראלית לקרב מגע)


 

 

ריד ובעלה הגיעו על מנת להתקדם על פי המודל ומתודיקת ההדרכה שפיתחו יזרעלי וביננפלד לכלל שכבות הגילאים. מדובר בשיטה שמעצימה את הילדים ונותנת להם כלים להתמודד עם אלימות

מילולית ופיזית, ובעיקר למנוע אותה. יזרעאלי וביננפלד מיישמים את השיטה בארץ עם מאות תלמידים בכל הגילאים.

 

ריד התאמנה בארץ כארבע שעות בכל יום עם ילדים ובני נוער ישראלים בקרב מגע וכן בטכניקות להתמודדות עם איום נשק, סכין, תקיפה בכלי רכב ועוד. זאת, במטרה להעביר את השיטה ללימוד בבתי ספר ברחבי ארה"ב ובכך להקנות יכולות תקשורת ויכולות מניעת אלימות.

 

יזרעאלי, שכאמור מדריך את ריד בסמינרים בארה"ב, אמר: "יש לה כמובן בעיה של מרחק גיאוגרפי, אבל הבחורה הזו משקיעה המון מזמנה וכספה כדי להגיע מדי שנה לארץ וללמוד את המודל שלנו".