בן 25 נורה למוות בבקה אל-גרבייה, צעיר נוסף נפצע קשה

אדם חמוש הגיע לבית בבנייה שבו ישב מוחמד אבו חוסין עם צעיר נוסף, פתח בירי ונמלט. השניים פונו לבית חולים, אך בדרך לשם נקבע מותו

חסן שעלאן
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

צעיר נורה למוות הלילה (שבת) וצעיר נוסף נפצע באורח קשה בבקה אל-גרבייה. המשטרה פתחה בסריקות אחר חשוד בירי. הרקע לאירוע נבדק.

 


לפי החשד, מוחמד אבו חוסין וצעיר נוסף, שניהם בני 25, ישבו בבית בשלבי בנייה. אדם חמוש הגיע למקום, ירה בהם ונמלט. אבו חוסין נפצע באורח אנוש והצעיר השני באורח קשה. צוותי מד"א שהגיעו למקום פינו את השניים לבית החולים הלל יפה בחדרה, אך בדרך נקבע מותו של אבו חוסין.

 

שוטרים רבים הגיעו למקום ופתחו בחקירה בחשד לרצח. הרקע אינו ברור וטרם נעצרו חשודים. בחודשיים האחרונים הציתו פעמיים את רכבו של הצעיר הפצוע. לפי הערכה, היורה התכוון לחסל אותו ולא את אבו חוסין.

תמונה כלליתשוטרים בזירת הירי


תמונה כללית

קרוב משפחתו אמר שהוא לא היה מעורב בשום סכסוך. "לצערנו הוא נפגע במהלך הירי ומת", הוא אמר. "האווירה מאוד קשה. לא מעכלים את האסון".

 

פרמדיק מד"א דניאל סילוק סיפר כי "כשהגענו למקום הייתה המולה רבה. הגבר שכב בסמוך לכניסה למבנה כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם מספר פצעי ירי בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו נשמות, עיסויים ומתן תרופות אבל הפציעה שלו הייתה קשה ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

 

זה הרצח השלישי במגזר הערבי בתוך שלושה ימים. אמש נורה למוות באסל מוסטפא עאסי, עד מדינה שהעיד בעבר נגד ארגון פשע, בכפר ברא שבשרון, ליד כפר קאסם. עאסי התגורר בחו"ל ב-15 השנים האחרונות בעקבות איומים על חייו, ולאחרונה חזר להתגורר בארץ.

 

שלשום נורה למוות ג'יהאד אבו ג'אבר, בן 26 מכפר קאסם, בפתח ביתו. הוא נרצח על ידי אלמונים שנמלטו מהזירה. במשטרה משערים שמדובר בסכסוך בין משפחות.