סגור
שים לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חווית הגלישה הטובה ביותר | קרא עוד

  האונס בדרום: המורות הבחינו במצוקה, הנערה סיפרה ליועצת

  בת ה-13, שנאנסה על פי החשד במשך 10 ימים במקלט בבית הספר על ידי ארבעה נערים, גילתה על ההתעללות לצוות החינוכי, ששיכנע אותה לספר גם לאביה. גורמים בבית הספר: "החשודים הם בני טובים, אנחנו בהלם"

  אילנה קוריאל

  בבית הספר בדרום חזרו הבוקר (א') התלמידים והמורים לספסל הלימודים, אחרי שבמהלך סוף השבוע שמעו את הדיווחים על האונס הקבוצתי שהתרחש במקלט של בית הספר. בתחילת יום הלימודים המורים שוחחו עם התלמידים על המקרה. "אנחנו בהלם מהסיפור הזה", אמר גורם חינוכי בבית הספר שהוסיף כי החשודים הם "בני טובים". בינתיים יחליטו היום במשטרה אם לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרם של שלושת הנערים שנעצרו בחשד לביצוע המעשה.


   

  מתברר כי יועצת בית הספר הייתה האדם הראשון שלו סיפרה הנערה בת ה-13 על האונס, וזאת לאחר שהמורות הבחינו כי היא במצוקה. גורמים מקצועיים בבית הספר ניסו לדובב אותה במשך שעתיים, עד שהיא נפתחה בפניהם. הנערה אמרה להם כי היא חוששת מתגובת משפחתה למקרה. היא הלכה הביתה בליווי גורמים מקצועיים, ואז סיפרה לאביה על האונס שבוצע בה.

   

  האונס לא היה הפעם הראשונה שהנערה דיווחה כי נפלה קורבן לעבירת מין. בזמן לימודיה בבית הספר היסודי היא סיפרה על ילד שהטריד אותה מינית. המשפחה בחרה אז שלא להגיש תלונה על המעשה. במשפחה מסבירים כי לא נעשה אז דבר מכיוון שהילד היה מתחת לגיל האחריות הפלילית.

   

  על פי החשד את מעשי האונס ביצעו ארבעה נערים במשך עשרה ימים. אתמול נעצר נער בן 16 בחשד לביצוע המעשה, ומעצרו הוארך ביממה. הלילה נעצרו שני נערים נוספים.

   

  האב סיפר הבוקר כיצד סיפרה לו הבת על ההתעללות שעברה: "ביום שישי היא אמרה לי: 'אבא, אני רוצה לדבר איתך. שאלתי אותה מה קרה. היא ביקשה שנלך הצידה. היא אמרה לי 'אבא, אל תכעס, אנסו אותי ארבעה. הם קשרו אותי וסתמו לי את הפה עם סלוטייפ'". לדברי האב, בתו "לא מפסיקה לבכות. אימא שלה שבורה".

   

  "היא סיפרה שאחד הנערים לקח אותה לקפיטריה ומשך אותה ביד למקלט", אמרו במשפחה. "שניים אחרים שמרו בחוץ בזמן ששניים נוספים ביצעו בה את המעשה". עוד הוסיף האב: "הם הרסו משפחה שלמה. אני לא אעזוב את הבת שלי. רצחו אותה ואותנו. היא חיה-מתה".

   

  בסוף השבוע הגיעה הנערה לתחנת המשטרה באחת הערים בדרום כשהיא מלווה בהוריה והגישה תלונה. באותו יום היא נשלחה לחוקרת ילדים. מחומר החקירה עולה כי החשודים צילמו סרטונים של המעשים. עם זאת, המשטרה טרם השיגה את הסרטונים.