אם הודיעה: דקרתי את בני התינוק; מצבו קשה

אם מעילוט שבצפון הודיעה כי פגעה בבנה הקטן ושהיא בעצמה פצועה. התינוק, כבן שנה, נדקר בצווארו ופונה לרמב"ם כשהוא מחוסר הכרה. האם טופלה במרפאה מקומית בעילוט ולאחר מכן נעצרה

חסן שעלאן
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

אם כבת 23, תושבת עילוט שבצפון, הודיעה היום (ד') כי דקרה את בנה התינוק. מצבו מוגדר קשה. במשטרה אמרו כי במוקד 100 של המשטרה התקבלה הודעה בנוגע לאירוע. במקביל, התקבלה הודעה נוספת על תינוק שהגיע למרפאה כשהוא פצוע באורח קשה ועל גופו סימני דקירה. האם נעצרה זמן קצר לאחר מכן.

 

השוטרים הוזעקו למקום יחד עם צוות רפואי שפינה את התינוק לבית החולים רמב"ם בחיפה, ובמקביל החל להעניק טיפול רפואי לאם בזירת הארוע. האם פונתה לבית החולים בנצרת במצב קל. חוקרי המשטרה החלו באיסוף ממצאים בזירה ובחקירת נסיבות המקרה. מהמשטרה נמסר כי בשלב זה האם נעצרה.

צילום: דוברות המשטרהכוחות המשטרה ליד הבית (צילום: דוברות המשטרה)

 

תמונה כלליתהציל את חיי התינוק. הפרמדיק מוחמד שיבלי

ממד"א נמסר כי פרוצדורה רפואית נדירה שביצע פרמדיק בשטח הצילה את חייו של התינוק. פרמדיק מד"א מוחמד שיבלי, שהגיע למקום, סיפר: "בשל הפציעה הקשה של התינוק, הוא לא יכול היה לנשום ולא ניתן היה להכניס צינור הנשמה בדרך הרגילה.בכל רגע הייתה סכנה ממשית לחייו ומצבו היה קריטי.  מעולם לא דמיינתי שאזדקק לבצע פרוצדורה מורכבת ונדירה כל כך בתינוק בשטח. היה מדהים לראות את מצבו מתייצב תוך כמה רגעים ואני מקווה כל כך שעוד ישתפר".

 

על-פי שכנים, האם דקרה את בנה, יצאה מהבית וצעקה כי ביצעה את המעשה. הסב, ששמע את הזעקות, נכנס לבית ולקח את נכדו למרפאה.

  

מבית החולים רמב"ם נמסר כי "התינוק טופל בחדר הלם. מצבו מוגדר קשה מאוד, אך הודות לפעולות מד"א בשטח ולטיפול שקיבל מצוות רמב"ם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו. הוא מיועד לעלות כעת לחדר ניתוח".