תמונה כללית

אושרה פתיחת המסעדות והבריכות; נתניהו: "תעשו חיים"

הממשלה אישרה את הסרת המגבלות לנוכח נתוני התחלואה המעודדים. התנאי: אדם ל-6 מ"ר בבריכות השחייה, מסעדות ובעלי אולמות יחויבו להגביל את תפוסת הקהל. וכמה מותר להסיע במכונית? כל ההקלות החדשות

איתמר אייכנרעודכן 21:15, 26/05/2020
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

צילום: הרצל יוסףבריכה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף)

שרי הממשלה אישרו הערב (שלישי) במשאל טלפוני ביטול שורת הגבלות שנוצרו לתקופת הקורונה. ממחר ייפתחו בריכות שחייה, אטרקציות תיירותיות והכפלה של מספר האנשים המותר בחללים סגורים. כפי שהוחלט במשרד ראש הממשלה - ייפתחו גם המסעדות, הברים ותחודש התחבורה הציבורית. נכתב כי "ההקלות אושרו הודות לירידה הממושכת וההתייצבות במספר החולים המאומתים החדשים מדי יום, נוכח הצעדים שנקטה הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה". מצ"ב מסמך ההקלות המלא.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "קיבלנו היום בשורה מאוד משמחת. קודם כל, אנחנו רוצים לעזור לכלכלה - לבעלי העסקים ולעצמאים שמייחלים לרגע הזה. שנית, אנחנו רוצים להקל על החיים שלכם, לאפשר לכם לצאת להתאוורר, לחזור ככל שניתן לשגרה, לשתות כוס קפה, לשתות גם בירה. תעשו חיים, אבל אנחנו גם עוקבים אחרי ההתפתחויות, ובהתאם להתפתחות התחלואה, אנחנו נערך בהתאם. מקווה שלא נצטרך לשנות ההנחיות".

 

שגרת הקורונה - כתבות נוספות

תמונה כלליתמה מותר – ומה עדיין אסור? הרשימה המתעדכנת של הקלות הקורונה

תמונה כלליתמתי נחזור לטוס ואיך? ynet עושה סדר

תמונה כלליתמומחים לאולפן ynet: "גל הקורונה הראשון בדעיכה, הגל הקשה הבא בתחילת החורף"

תמונה כלליתהפנים מאחורי נתוני האבטלה המבהילים

תמונה כלליתשגרה עגומה: 1 מכל 7 ישראלים חושש לאבד את ביתו

 

המסעדות, הברים והבריכות ייפתחו; נתניהו: "תעשו חיים" 

 

בתיקון מספר 15 נקבע כי בעלי מסעדות, ברים, בריכות, חדרי כושר או אטרקציות תיירותיות שיפתחו את שעריהם ללא קביעת מנגנון לוויסות מספר הלקוחות וסימון מקומות עמידה בתורים - ייקנסו ב-2,000 שקל. בריכות השחייה ייפתחו בתנאי שיחס המבקרים יעמוד על אדם אחד לכל 6 מ"ר.

 

הממשלה אישרה גם את הכפלת מספר הלקוחות בכל חנות - מאדם אחד על כל 15 מ"ר, לאדם על כל 7 מ"ר כל עוד יתקיים ריחוק של שני מטרים בין לקוח ללקוח.

 

צילום: יאיר שגיאממחר: המסעדות חוזרות (צילום: יאיר שגיא)

צילום: יאיר שגיא (צילום: יאיר שגיא)

במקרה של המסעדות, בעלי העסקים יצטרכו לווסת את כניסת הלקוחות בהתאם לתפוסה המותרת ברישיון העסק שלהם (כשהעובדים נספרים גם כן), ובמקומות שיכולים לאכלס יותר מ-100 לקוחות - התפוסה לא תהיה יותר מ-85%. גם האיסור על הישיבה בקניונים ובשווקים לצורך אכילה יבוטל.

 

בעלי אולמות וגני אירועים שיאפשרו יותר אנשים בשטחם מהמותר - ייקנסו ב-5,000 שקל. בעלי העסקים יצטרכו למלא טופס מקוון באתר משרד הכלכלה עד שני ימי עבודה מפרסום התקנות החדשות.

 

ההגבלה המספרית על שהיית עובדים בחדרים במקומות עבודה בוטלה גם היא, כל עוד נשמר מרחק של 2 מטרים בין עובד לעובד או כל עוד יש מחיצה למניעת העברת רסס גם אם נשמר מרחק של פחות מ-2 מטר בין עובד לעובד. תתאפשר שהות של עד 50 איש בפגישות מקצועיות תוך שמירה על ההנחיות.

צילום: מוטי קמחי בר הקונסיירז' בתל אביב נפתח כבר בשבוע שעבר - בניגוד להנחיות (צילום: מוטי קמחי )
 

ממחר צפויות לחזור גם תנועות הנוער. החזרה תהיה באופן מדורג, ולפי ההנחיות. בכל סניף ימונה "אחראי קורנה". על המגיעים לפעילויות לעטות מסכות ולשמור על כללי מרחק והיגיינה. החזרה כרגע תעשה למעט סוגיית טיולי השטח שכוללים לינה (לאור היעדר יכולת לשמור על כללי היגיינה).

 

בנוסף, שרי הממשלה אישרו כי בנסיעה במכונית ניתן יהיה להסיע שני נוסעים בנוסף לנהג, ואם במכונית יש יותר מספסל אחורי אחד - ניתן להוסיף נוסע אחד. כמו כן, תתאפשר נסיעה של מספר אנשים גדול יותר במידה ומדובר בדיירי אותו הבית או אם מתקיים צורך חיוני בנסיעה של מספר אנשים גבוה יותר. באשר למוניות - תתאפשר נסיעה עם שני נוסעים בכל ספסל אחורי (במקום נוסע אחד).

 

בשל הסרת ההגבלות ההתקהלות עד 50 איש במבנה סגור - גם ההגבלה על עד 19 חוגגים בברית מילה תבוטל.

 

אתמול הודיעה חברת אגד כי מערב החג האוטובוסים הבינעירוניים יחזרו לפעילות רגילה - והתגבורים המיוחדים לימי הקורונה יסתיימו. בעקבות ההנחיה של משרדי הבריאות והתחבורה הוחלט להגביל את מספר הנוסעים באוטובוסים הבינעירוניים ל-46 בני אדם, ו-49 נוסעים בנסיעות עירוניות. אוטובוסים מפרקיים יוכלו להכיל עד 75 נוסעים.

 

בשל דחיית הפעלת הרכבת ל-8 ביוני, האוטובוסים שמובילים אל תחנות הרכבת ומהן לא יחזרו עד אז. כמו כן, קווי הלילה עדיין לא יחזרו לפעילות, וקווי האקדמיה יחזרו לפי הצורך בהתאם לחזרה ללימודים במוסדות האקדמיים. 

 

פורסם לראשונה 17:35 | 26/05/2020
לכתבה זו 73 תגובות
הוספת תגובה